Blog

Mehndi tasarımları genellikle ona biraz daha gölgelendirerek daha ayrıntılı ve güzel görünmek için yapılır. Bazen gölgelendirme mehndi tasarımı, tasarımın çekiciliğini artırmak için farklı bir renkte yapılır. Son birkaç yılda sanatçılar tarafından kullanılan gölgeleme teknikleri oldukça gelişmiştir. Günümüz sanatçıları tarafından tasarımların daha iyi görünmesini sağlamak için yaratıcı yeni teknikler kullanılıyor! Gölgelendirmenin kendisi kolayca yapılabilir, ancak sanatçının ne kadar gölgelemenin kullanılacağını anlayabilecek kadar yaratıcı olması gerekir. İşte sizin için resimlerle mevcut 15 en iyi gölgeli mehndi tasarımları.

Harika Gölgeli Mehndi Tasarımları 2018:

1. Çiçek Motif Gölgeli Mehndi Tasarımı:

gölgeli mehndi designs

Önde gelen çiçek motifleri ile el için gölgeli bir mehndi tasarımı güzeldir. Bu tür mehandi tasarımlarının yapılması oldukça kolaydır ve birçok kişi tarafından tercih edilir. Çiçekler, tasarımı tamamlamak için onlara eşlik eden yaprak ve diğer elementlerle sıradandır. Gölgeleme, aralarında kalan boşlukların yanı sıra kalınlığa göre değişen birkaç çizgi ekleyerek yapılır. Mehandi konileri, gölgeli çizgilerin ekstra ince kenarlarını elde etmek için kınanın çoğunu tamamen serbest bırakmadan sürüklenir. Bir kez asarsanız, bu tekniğin ustalaşması gerçekten kolaydır.

2. Eller için Güzel Gölgeli Mehndi Tasarımları:

Güzel shaded mehndi designs

Güzel gölgeli bir mehendi tasarımı, avuç içi boyunca ilerleyen bir şekilde dekore edilmiş bir bant ve her iki tarafında da iki iyi gölgeli çiçek bulunan bir tasarımdır. Çiçekler yaprakları büyük yardım olmak gölgelendirme belirgin hale getirir. Gölgeleme, daha zarif görünmesini sağlayan yaprakların derinliğini artırır. Farklı kalınlıktaki çizgilerin kullanılmasıyla, tasarımın yaprakları ve diğer elemanları da gölgeli.

3. Eller için Renkli Gölgelendirme Mehndi Tasarımları:

Renkli shaded mehndi designs

Mehendi tasarımları zaman zaman parıltılı veya diğer renkler ile gölgelenebilir. Bu, tasarımı daha canlı ve göz alıcı hale getirir. Renklerin kullanımı mantıklı olmalı ve mükemmel kombinasyonları kullanmanın bir anlamı olmalı. Mükemmel harman tonları tasarımı daha çekici kılarken, çok şoke edici tonların kullanılması tasarımı gösterişli ve biraz gauche yapabilir.

4. Arapça Gölgeli Mehendi Tasarımları:

Arapça shaded mehndi designs

Arap mehendi ince gölgeli arka plan ve çiçek desenli kalın çizgiler ile el için mükemmel görünüyor! Kalın çizgiler çiçekleri daha belirgin hale getirirken, arka plandaki gölgelendirme, tasarıma derinlik katmaya yardımcı olur. Gölgelendirme yapılırken bu tür tasarımlar daha çekicidir.

5. Son Gölgeli Mehndi Tasarımları:

gölgeli floral mehndi design

Gölgeli mehndi tasarımların çoğu, gölgelendirmeye en uygun olan çiçekleri içerir. Soyut desenler ve geometrik şekiller, derinliğine eklemek için gölgelendirme gerektirmez. Diğer yandan çiçekler, daha gerçekçi bir görünüm veren gölgelendirme ile daha iyi görünür. Gölgeleme için yeterince büyük bir çiçek mükemmel görünecek ve elinizi süsleyecektir..

6. Tam Eller için özenle Gölgeli Mehndi Tasarımları:

özenle shaded mehndi designs

Gölgeli mehndi tasarımlarının tam el için tek veya iki üç büyük çiçekli sade ve sade olması gerekmez. Bu tasarımlar çeşitli desen ve şekiller kullanılarak karmaşık hale getirilebilir. Çiçeklerin desenlerde gölgelenmesi, tasarımı daha ayrıntılı ve dekoratif hale getirmek için sadece bir el verir..

7. Tek Renk Gölgeli Mehendi Tasarım:

Tek colour shaded mehndi design

Tasarım, diğer bir rengin gölgelenmesiyle iç içe geçtiğinde çiçekler, yapraklar, spiraller ve benzeri diğer zarif desenlerin kullanıldığı Mehandi tasarımları daha da iyi görünür. Renk mehandi'yi daha göze çarpan ve güzel kılar. Pırıltılı da ellere çok güzel bir görünüm kazandığı için.

8. Gölgeli Shadi Mehndi Tasarımları:

gölgeli mehndi designs for weddings

Gölgeli shadi mehndi tasarımları diğer etkinlikler için kullanılanlardan daha detaylıdır. Mehendi Hint kültüründe hayırlı sayılır ve bu nedenle Hintli düğünlerin çoğunun önemli bir parçası. Düğün mehndi tasarımları karmaşık ve yoğun süslüdür. Pahalı mücevherlerle iyi giden ellerin daha güzel görünmesini sağlarlar..

9. Yapraklı Kalın Gölgeli Mehandi Tasarım:

yapraklı-kalın-gölgeli-mehndi-tasarım-9

Mehendi’nin elleri harika görünüyor. El için birçok gölgelendirme mehndi tasarımı vardır, ancak bu yapraklı kalın gölgeli tasarım göze çarpmaktadır. Bu tasarım, soldan sağa doğru çalışan yaprak tasarıma sahip. Her yaprağın iç alanı, daha kalın görünmesini sağlayan gölgelendirilmiştir. Bu tür mehandi tasarımları herhangi bir festivalde uygulanabilir..

10. Geri El Gölgeli Mehandi Tasarımları:

arka taraftaki gölgeli-mehndi-design10

Genellikle mehendi söz konusu olduğunda, kolun ön kısmına uygulamayı tercih ederiz ve arka kısım boş kalır. Güzel mehandi tasarımlarınızı göstermek istiyorsanız, arka tarafa uygulamanız gerekir. İşte arka el için en son gölgeli mehandi tasarımı. Bu tasarım sadece bir dövmeyi andırıyor. Bir dövme aşığıysanız ve ağrı hissetmek istemiyorsanız, bu tasarım sizin için mükemmel.

11. Ortak El Gölgeli Mehndi Tasarımı:

eklem el-gölgeli-mehndi-tasarım-11

Giyim tarzımızın yeni gelenlerle nasıl değiştiği mehandi de benzer şekilde değişiyor. Şimdi farklı günlerde uygulanacak bol miktarda mehendi tasarımı var. Gölgeli mehndi tasarımları trend ve güzel görünüyor. Bu tasarım bir yandan ayna görüntüsüne sahipken, diğer yandan bir yandan yapılan tasarım diğer yandan tamamlanmış oluyor. Bu ortak el gölgeli mehendi, yaratıcı ve eşsiz bir tasarımdır..

12. Tikka Stil Gölgeli Mehandi Tasarım:

Tikka tarzı gölgeli-mehndi-design12

Tikka stili, mehandi tasarımının en eski tarzlarından biri olmasına rağmen, hala eğilimindedir. Bu tikka tarzı gölgeli mehendi, muhteşem görünen çok karmaşık iç tasarıma sahiptir. Gölgeleme, karıştırılmayacak şekilde çok düzgün bir şekilde yapılır. Genellikle parmak uçları kına ile kaplıdır ve avuç içinde kalan alan çok küçük tasarımlarla doldurulur. Bazen tikka içinde yapılan aynı tasarım parmaklar üzerinde yapılır.

13. Kırmızı Gölgeli Mehndi Dizaynı:

kırmızı gölgeli-mehndi-design13

Kırmızı renk herkesin favorisi. Bu gölgelendirme mehndi tasarım arabic kırmızı renk tonuna sahiptir. Girdap yapısına sahiptir ve her çiçek yaprakları gölgeli kısım kırmızı renktedir. Gölgelendirme de siyah renkle yapılabilse de mehandi matlaşıyor, kırmızı renk ise keyifli bir görünüm veriyor ve mehdanın güzelliğini artırıyor..

14. Kalın Kenarlı Mehndi Gölgelendirme Tasarımı:

kalın kenarlı gölgeli-mehndi-design14

Gençler genellikle elleri için gölgeli Arapça mehendi tasarımını severler. Eldeki mehendi uygulandıktan sonra, bu tip bir gölgeleme ile doldurulabilecek tasarımlar arasında boşluk olacaktır. Kalın kenarlıklı tasarım, her bir sanatın diğer tasarımlardan ayırt edilmesini sağlar. Kalın kenarların bir avantajı vardır, yani, eğer satırlar çarpık olarak yapılırsa, kalınlaştırılırken daha iyi hale getirilebilir..

15. Palm için Basit Gölgeli Mehndi Tasarımı:

Gölgeli-mehndi-tasarım-için-palm15

Genç kızlar ve kadınlar, üzerinde güzel görünen dirseklere kadar mehendi uyguluyorlar, ancak çocuklar ve ofis çalışanlarına iyi görünmüyor. Avuç içlerine kadar veya en azından el bileğine kadar sınırlandırılmalıdırlar. Bu kolay gölgeli mehendi tasarımı, bu türden bir tanesidir ve ellere iyi bir görünüm veren biraz uzatılabilir..

Mehandi, el ve ayaklara uygulanan doğal bir kalıptır. Cilde zararlı değildirler; Aslında bir soğutma etkisi sağlarlar. Mehendi her ikiside genç ve oldies tarafından uygulanır. Ellerin güzel görünmesini sağlayan birçok mehendi tasarımı var. Gölgeli mehendi tasarımları rutin mehandi tasarımları değildir; büyüleyici bir görünüm veriyorlar ve her fırsatta bir göz alıcı olacaklar..

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

11 − = 8