Blog

1 ayda kilo almak mümkün mü? Evet, elbette! İnsanların çoğu kilo kaybetmek kadar zor buluyor. Kilo vermek isteyen insanlar için kilo alımı kolay geliyor. Bir sıska olarak sıska vücuda sahip olan ve yiyeceklerden uzak durmayan birçok insan var. Çoğumuz kıskançtır, çünkü onlar hiç kilo vermezler, ancak aynı zamanda bir tonu iyi bir şekilde bükmeyi, hatta başka bir şekilde kaslı görünümünü kıvırmayı arzularlar. Kişiliğiniz, sizin hakkınızda her şeyi anlatan bir ayna gibidir. Bu nedenle, sıska kişiliğiniz varsa, bu makale kilo almanıza yardımcı olur.

kazanç weight

Bazı basit teknikleri takip ederseniz, gerçekten istediğiniz 1 ayda kilo alabilirsiniz. Pekala, kalorili yemeğinizi arttırmak istersiniz, ancak bu, tüm yanlış yiyecek seçimlerini tüketebileceğiniz veya yaratabileceğiniz anlamına gelmez. Odak doğru zamanda doğrudur. Uygun diyetin yanı sıra kesin egzersizler de bir ay içinde kilo almak için çok faydalıdır. Herhangi bir kişi, yüksek kalorili bir diyet kadar iyi kabul ederek her zamanki yolla kendi bedenine pound koyabilir. Yüklenen ve lezzetli yiyeceklerin kütle kazanımı ile ilişkisi çok eskidir..

Mükemmel vücut ağırlığından daha azını düşünen bireylerin, sağlıksızlık, örneğin yetersiz beslenme ve zayıf direnç gibi konularda ikna edici olabileceğini bilmelisiniz. Bu tür bireyler adına uygun kas kütlesini arttırmak için dizide kilo alımı için bir diyet gereklidir..

Daha fazla gör: Bir haftada kilo nasıl kazanılır

1 ayda kilo almak için diyet planı:

                   Yemekler                Gıdalar
Kahvaltı 2-3 yumurta + 1 kase tam yağlı süt + 2 tost VEYA doldurulmuş parathas / poha / upma
VEYA bir kase püresi / yulaf
Orta sabah ya da atıştırmalık meyve suyu VEYA yoğurt granalo + 1 meyve + fındık ekleyebilir
VEYA iki yüzlü 
Öğle yemeği:  1 kase bakliyat (dal) + 2-3 rotis + 1 porsiyon balık, tavuk ya da yumurta + veggie VEYA 1 kase pilav + bir kase paneer veya yoğurt VEYA Non-Veg / Veg. Zeytinyağlı / kırmızı veya beyaz soslu / soslu makarna VEYA Paneer sandviç veya ızgara tavuk + patates salatası
Akşam atıştırmalısı:  Aromalı süt
VEYA olmayan veg / veg. peynir veya mayonezli sandviç
Gece yemeği:  Patates ile Fırında Balık VEYA Veg sandviç / ızgara sebze burger (patates / paneer)VEYA Kızarmış / ızgara / tandır tavuklu 2 kızarmış ekmek
Gece aperatif Bir bardak süt uyumadan daha erken

Doğal olarak 1 ay içinde kilo almak için en iyi yöntemler:

Aşağıda, 1 ay içinde kilo almanıza yardımcı olacak bazı önemli yöntemlerin bir listesi vardır. Bunlar aşağıdaki gibidir;

1. Sağlıklı Diyet Yapın:

yağlı foods

Eğer 1 ay içinde kilo almak istiyorsanız o zaman tam protein, yağ ve karbonhidrat miktarına ihtiyacınız vardır. Süt ürünleri ile fındık için kendinizi yardımcı olun. Protein kas yapısının cevabıdır; Bu size kilo almanıza yardımcı olacaktır. Güçlü yağlar bol var. Yumurta sarısı, hindistancevizi yağı, hayvansal yağ içeren et ve ekstra güçlü yağlar tüketin. Sağlıklı tipte yemeklerin kalori vermesini artırın. Karbonhidratlar, enerjinin doğru çalışması için vücuda enerji sağlar. Protein, yağ ve karbonhidratların günlük yemleri, sürekli olarak tüm öğünlerde ayrılmalıdır..

Daha fazla gör: 10 gün içinde kilo almak için ipuçları

2. Kilonuzu Kontrol Edin:

Nasıl to Gain Weight in a Week

Her hafta sık sık kendinizi sıkarak kendinizi geliştirin. LDL ve HDL kolesterol seviyenizi ve kan basıncınızı kontrol etmek için kilo aldığınız aydan önce ve takip ederek özel doktorunuzu ziyaret edin. Emin olun ki, kasıtlı olarak sağlığınız daha da kötüye gitmemek için ağırlıklı olarak normal gıdaya göre ağırlık kazanıyorsunuz..

3. Sağlıklı Ağırlık Artışı:

ağırlık increase

Yavaş ağırlık koymak tüm zamanlar için arzu edilir. Her bir gün için 500 k artış, vücut kütlesini her hafta için 0.5 kg artırmaya etki edebilir. Amaç, cinsiyet, yaş ve boyuta göre hoş bir ağırlık veya mükemmel bir vücut ağırlığını yeniden kurmak olmalıdır. Vücut dokularının geri kazanılması, iyi bir beslenme durumu ve mükemmel vücut ağırlığının korunması için, sağlıklı kilo artışının neden hayati olmasının küçük bir nedeni vardır..

4. Kalori Sayısını Sayın:

saymak those calories

Mevcut diyetisyen alışkanlıklarınızı izleyerek, her gün bir kalori sayacı yardımıyla yediğiniz kalori miktarını analiz edin. Mevcut kalori yemeğinizi sayın, örneğin yüksek kalorili ve sağlıklı yiyecekler için 500 - 750 kaloriye koyun, avokado, kahverengi pirinç, kepekli ekmek ve kepekli makarna.

5. Kaldırma Ağırlıkları:

Kattele ball exercises

Kilo kaldırma ile 1 ayda kilo vermeyi biliyor musunuz. Ağırlık kaldırma, bir ay içinde kilo artışında önemli bir rol oynar. Programınızın temelini, ölü asansörler, Squats, pull-up'lar, presler tezgahı artı havai, satırlar, kapkaçlar, dipsler, temiz ve gerizekalı ve güç temizleyicileri gibi büyük karmaşık asansörler oluşturmalısınız. Bunlar hormonal yanıt sisteminizi tetiklerken çok sayıda kas bağlar. Her gün kardiyo, esneklik ve ağırlık antrenmanının adil bir karışımına kendinizi dahil edin.

6. Kendinize Oda Büyütmek İçin Sağlayın:

Büyük bir değişiklik yapmak, küçük çaplı iyileştirmelerden ibarettir. Bunun için, bir süreliğine inanılmaz bir çaba göstermelisiniz, nasıl çalıştığını gözlemleyin, eğer gerekiyorsa, küçük bir değişiklik yapıp tekrar adımları uygulayın. Bunu takip ettikten sonra, hedefe ulaşmak için kalori ekleyebilirsiniz.

7. Kazanç Ağırlığı İçin Yiyecek Alışkanlıkları:

Somon

Hem sağlıksız hem de sağlıklı gıda alışkanlıkları kilo alımından sorumludur..

  •  Sindirimi almak için yiyecekleri doğru şekilde ezin. Örneğin çay ve kahve gibi içeceklerin aşırı tüketilmesinden hemen sonra ve yemekten hemen sonra uzak tutun, çünkü bu, demir benzeri minerallerin asimile edilmesini engeller..
  •  Bu gerekli olduğundan kilo alımınızın bir yoluna git; her ay için yaklaşık 5 - 6 kg'lık kütleyi artırmaya uygundur.
  •  Televizyonun yanı sıra arabada yemek.
  •  Kahvaltınızı ve yemeklerinizi atlamaktan kaçının..
  •  Her şeyi tabağınızda artı akran basıncında bitirmek.
  •  Gıda kanalı, artı gün içinde aynı şeyi tüketen ve normal kalorili yemeğinizden daha fazla tüketen bu, çünkü bu ek kiloları arttırmanın en basit yoludur..
  •  Ağırlığı arttırmak için en önemli besinlerden biri, sadece 3'lü yemeklerin alternatifi olarak gün boyunca daha küçük, ekstra normal yemekler tüketmektir..

8. Bazı Tartılar Atıştırın ve Protein Smoothies tartın:

bazı weigh snacks

Protein dolgulu yemekler, gerçek hızlı kilo almanıza yardımcı olabilir. Şimdiden yağsız et ve somon ile kilo almanız için benzer şeyler yiyorsanız ve eğer bu sizin için çok iyi gitmiyorsa, o zaman size protein kaynağı olan atıştırmalık yapma zamanıdır..

Herkes smoothies sever. Eğer smoothies protein tozu veya benzeri protein sağlayan elementlerle doldurulursa, vücudunuza iyi miktarda protein de sağlamak için gerçekten etkili olduğu söylenebilir. Bu yemekler ayrıca protein ısırıkları gibi protein yongalarını içerir. Bunlar ayrıca vücudunuza yüksek miktarda protein sağlayan iyi miktarda karbonhidrat içerir. Bileseniz de olmasanız da, protein vücudunuza kilo vermenin en iyi yollarından biridir ve eğer 30 gün içinde bunu yapmak istiyorsanız, bu yemekler gerekli olacaktır..

Kilo almanın diğer bir kolay yolu da, pürelerinize ekstra miktarda süt katmak olabilir, bu da size lezzetli ve aynı zamanda bunları sizin için daha sağlıklı hale getirme fırsatı verecektir. Dışarıda smoothies yapıyorsanız, mağaza çalışanlarına gerekli miktarda süt verebilirsiniz. Güler yüzünüzle yapabileceğiniz bir diğer hızlı hile, ona süt protein tozu ekleyebileceğiniz, böylece kilo almanıza yardımcı olacak ekstra süt vitaminleri alabilmenizdir..

9. Kilo Kazancı için Abur cubur:

Önemsiz

Bu kulağa kötü gelebilir, ancak bazen önemsiz bir şey yararlı olabilir. Abur cubur, normalde yemek yemeniz gereken bazı ekstra yağlarla gelir ve bazıları da vücudunuza fazladan ağırlık eklemek için yüksek miktarda peynir ve tereyağı içerir. Çok hızlı kilo almaya istekli iseniz, bu gereksiz yemekler gerçekten yararlı olabilir. Bu süre zarfında size en iyi hizmeti verebilecekleri kadar abur cuburlar yiyebilirsiniz. Abur cubur vücudunuza aynı zamanda iyi miktarda kalori ve karbonhidrat sağlayacaktır.

Genel diyetiniz, ekmek, yumurta, somon, et vb. Gibi sağlıklı kalmanızı sağlayan yiyeceklerden oluşmalıdır. Aşırı yiyecekler, aşırı yağ gibi bazı ekstra yağlı maddelerle birlikte gelir ve genellikle hiç kimse zeytinyağı veya herhangi bir çeşit kullanır. Bu tür gıdalar pişirilirken yağsız yağ. Bu aşırı kiloyu vücudunuza mümkün olan en lezzetli şekilde eklemenin en iyi yollarından biri olduğu söylenebilir. Eğer 1 ay içinde kilo almak istiyorsanız, bu süreç sizin için çok yararlı olacaktır..

Abur cuburlarla birlikte, diyetinize bir çeşit sağlıklı gıda da ekleyebilirsiniz. Bunlar bazı post-abur cubur yemekleri olabilir. Bunlar her zaman katı yiyecekler olmak zorunda değildir. Bazen, hamburger gibi abur cuburlar yedikten sonra çok miktarda protein sarsıntısı yiyebilirsiniz. İki lezzetli yemeği tamamlayarak kilo alma sürecini geliştirmenin en iyi yollarından biridir. Sonunda, kimsenin sana pizza istemeyeceği o an geldi..

10. İyi Geceler Uyuyalım:

uyuyor

Uyku saatlerini atlamayı bırakın ve büyük bir yemek yedikten sonra iyi bir uyku yapın. Hintliler, hızlı kilo almak için harika bir tekniğe sahiptir. Tembel bir teknik olarak adlandırılabilir, ancak kesinlikle etkilidir. Hintliler genellikle akşam yemeğinde çok miktarda pirinç alırlar ve büyük bir yemek yedikten sonra hızlı uyumaya eğilimlidirler. Bu onların çok az kalori yakmasına ve çok hızlı kilo almasına izin verir. Bunu deneyebilirsin. Doğal olarak 1 ay içinde kilo alabilirsiniz. Akılda tutulması gereken bir şey var ki, uyku kilo almak için en iyi unsurdur. Düzgün uyumu yiyecek öğelerinin düzgün bir şekilde parçalanmasına ve vücuttaki farklı besleme odalarına aktarılmasına izin verecek ve bu da kilo alımında yardımcı olacaktır..

Kilo almak aynı zamanda kolay ve zor olabilir. Yiyecek alışkanlıklarına göre kişiden kişiye farklılık gösterecektir. Genel olarak, büyük öğünlere sahip insanlar çok hızlı kilo alırlar. Ama akıllı yemek yemenin en iyi yolu, çok yemekten ziyade. Her öğünü iyi miktarda karbonhidrat ile doldurun ve kalorilerinizi de sayın. Bu doğal olarak kilo almanızı sağlayacaktır.

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

51 + = 57