Blog

Všichni známe výhody těhotenství. To je doba, kdy se každá žena znovu objeví ve svých rolích, které budou hrát vpřed. Od dcery a ženy po matku - přechod docela mluví sama za sebe. Ona je svědkem nového života, který má být přiveden na tuto zemi, je útočiště, jejíž nová osoba dostane, ona je ta, která s ní sdílí všechno s novou částí života, ale těhotenství není vždycky tak krásné, protože jsou chvíle, kdy žena musí projít mnoha potížími a bolestí a jedním z nich je pocit zvracení během těhotenství.

Zvracení v těhotenství - důvody a domácí prostředky Styly v životě

Co je pocit vracání během těhotenství:

Článek vám poskytne přehled o všech věcech, které potřebujete vědět o zvracení během těhotenství. Téměř všechny ženy, které byly dost privilegované, prošly v ranném těhotenství spravedlivým podílem ranní nemoci a je to docela normální. Tato "nemoc", která je formou nevolnosti, vyvolává pocit zvracení nebo ve skutečnosti způsobuje, že žena pocítí potřebu ustoupit, obvykle brzy ráno, i když nemá žádné konkrétní časové rozvržení.

Vidět víc: Ztráta vlasů během těhotenství

Jaké jsou příčiny vracení během těhotenství?

Žena se během těhotenství hodně změní. Pokud je to poprvé, je znepokojená, zranitelná a něžná. Reaguje snadno na její okolí. Dokonce i když je zkušený emocionální hrot během těchto měsíců je jistě nevyhnutelný. Neexistuje žádný specifický soubor příčin, které by byly pro tento problém ponechány stranou, ačkoli existuje podezření, že hlavní příčinou toho možná z důvodu hormonálních změn, které matka prochází v ranném těhotenství.

Mohou to být také fyzické změny, odpovědnost za to, že se v jejím lůně nosí nová, sdílí s ní všechny problémy a řešení. Všechny tyto náhlé změny mohou vést k pocitu zvracení, který může vést k pocitu zvracení. Lékaři však určili ještě některé další příčiny, jako je stres, estrogen nebo dokonce i HCG, což je lidský choriový gonadotropin, hormon, který během této doby vzrůstá.

Přestože se jedná o běžný proces, u některých Vichání trvá několik prvních dnů a pro některé trvá až do data splatnosti. Je to proto, že různé tělo reaguje odlišně na jejich hormonální a fyzické změny. Existují však některé zvláštní důvody, proč se vyskytují u některých žen více než ostatní. Šance na zvracení se automaticky zvyšují, když je žena těhotná s dvojčaty nebo možná kvůli dívčímu dítěti, které nosí. Dokonce i mladé matky, které procházejí tímto procesem poprvé kvůli stresu nebo nedostatečnému zvládnutí změn, se mohou stát tou kořistí této ranní nemoci. Může to být také dědičná věc.

Vidět víc: Těhotenství během těhotenství

V kterém měsíci těhotenství začíná zvracení? To je zásadní otázka. Mnoho těhotných žen spolu s zvracením prožívají ranní nemoci. Typicky to začíná v prvních dnech těhotenství. To nemusí nutně probíhat ráno, můžete se cítit nevolně kdykoliv během dne. Nevolnost je počáteční známka těhotenství a začíná asi 4 až 6 týdnů, nebo kolem doby, kterou vám bude chybět. Nevolnost zmizí po prvním trimestru.

  • Změna stravovacích vzorků vám může dát trochu uvolnění z nevolnosti. Zde je to, co můžete jíst po zvracení během těhotenství.
  • Než se dostanete z jídla, můžete hodně na některých obilovinách, toastu, sušenky a další suché jídlo. To pomůže při léčbě ranní nevolnosti.
  • Mohli byste také jíst nějaký sýr, libové maso nebo jakýkoli jiný svačink, který je bílkovinnou energií zabalený před večerem.
  • Pít hodně tekutin najednou se nedoporučuje. Takže po zvracení můžete popíjet čerstvý ovocný džus, vodu a ledové lupínky celý den. Vezměte menší množství.
  • Pokud je to možné, vyvarujte se smažených a kořeněných potravin.
  • Mohli byste si myslet, že budete jíst malé jídla na každé tři hodiny spíše než najednou jako tři čtvrtiny jídla denně.
  • Chraňte před potravinami, které mají silný zápach. Pokud vás pach vadí, je to v nejlepším případě, že to neberte. Studená jídla nebo jídlo při pokojové teplotě je dobré jít.

Bude to poškodit nenarozené?

Rozhodně ne! Zvracení je přirozený proces a mírný případ nepoškozuje dítě uvnitř. Právě matka zvyklá na změny těla, aby se dítě necítilo žádným problémem později. Tento přirozený proces nás vyžadoval, abychom udržovali své živiny v našem těle tak dlouho, dokud můžeme mít nějaké jídlo v našem žaludku; to není opravdu problém. Pokud je prodloužené zvracení příliš mnoho a tělo je slabé, může být vyhledána lékařská konzultace. Může to být známka předčasného porodu nebo může být ohroženo zdraví dítěte.

Jak vyléčit vracení během těhotenství:

Nemůžeme bojovat s přirozeným procesem, ale pokud je to nutné, mohou být využity určité prenatální léky proti ranní nemoci.

  • Pokud se držíte v jídle, je problém vyhnout se plné jídle. Mějte hodně stravování, ale v malém množství a mnohokrát. Tímto způsobem lze potraviny snadno strávit a současně je možné je udržet.
  • Vaše tělo musí být dobře hydratované. Pít dostatečnou vodu. To může být také nahrazeno nápoji, džusy; proteinové třesy atd.
  • Pokud se nechcete vzbudit v svítání a šprintovat do koupelny, nechte nějaké občerstvení praktické u lůžka a nibble na jeden z nich ráno a odpočinout na chvíli, než se probudí. Mohlo by to také pomoci.

Jak zastavit vracení během těhotenství?

Máme zde některé z nejlepších opravných prostředků. Přestože nemůžeme tuto nemoc zastavit, ale máme k dispozici nějaké domácí léky a léky, které je léčí.

1. Spotřeba vody:

Chcete-li být matkou, která trpí ranní nemoci, nevolnosti a zvracení, doporučujeme každou hodinu popíjet sklenici vody. Snižuje výskyt příznaků a také udržuje matku hydratovanou, což je mimořádně důležité pro těhotné ženy. Udržujte vodu vedle postele. Pít po celý den.

2. Zázvor:

Zdá se, že zázvor je lékem na všeobecnou nevolnost a zůstává beze změny při zvracení v těhotenství. Je to dobré pro trávicí systém. Chuť a vůně také pomáhají překonat pocity zvracení. Žvýkat malým kusem zázvoru, abyste získali úlevu. Šťávu zázvor zmíchanou s medem lze vzít brzy ráno.

3. Citron:

Vitamín c v citronu je velmi dobrý pro těhotné ženy a dítě. Vůně citrónu má uklidňující účinek na tělo, což snižuje nevolnost a zvracení. Stlačte polovinu citronu ve sklenici vody a medu a napijte ji. Vůně citrónových peel pomůže zmírnit nevolnost. Udržujte citronový esenciální olej v ruce. Pouze mu to pomáhá kapesníkem.

4. Curry Listy:

Šťavnatý extrakt z listových kari může být smíchán s vápnem a cukrem a konzumován těhotnými ženami trpícími nevolností a zvracením. Nechte tuto přípravu asi dva třikrát denně.

Vidět víc: Zvracení během těhotenství

5. Mák peprné:

Peppermint je naplněn anestetickými vlastnostmi. Uklidňuje žaludek a snižuje nevolnost. Spotřebu mátového čaje nebo vdechnutí silice z peprné máslo z látky. Můžete dokonce konzumovat některé peppermint bonbony.

6. Fenykl:

Semena feniklu mají také anestetické vlastnosti, které mohou potlačit břicho a zabránit zvracení. Poskytuje rychlou úlevu od ranní nemoci. Žvýkání semen fenyklu po jídle pomůže rychlému trávení jídla. Někteří lidé také přidávají semínko feniklu do svého čaje. Bylinková směs fenyklových semen, medu a citronové šťávy je stejně efektivní.

7. Sýr:

Různé studie ukazují, že konzumace potravin s vysokým obsahem bílkovin pomáhá snižovat příznaky nevolnosti a nemoci. Protein pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi. Sýr je dobrou volbou pro těhotné ženy. Můžete jíst jakýkoli druh sýra nebo udělat salát s čerstvým ovocem a zeleninou.

8. Navštivte lékaře:

Pokud navštívíte lékaře kvůli problémům s nevolností a zvracením, může vám doporučit, abyste užívali některé doplňky vitaminu B6. Tento vitamín nepoškodí plod a je bezpečný. Typická dávka je 25 g třikrát denně. Můžete také zvýšit spotřebu vitamínů B6 bohatých potravin, jako jsou avokádo, banány, kukuřičná hnědá rýže a ořechy.

Termín ranní nemoc je zavádějící. To určitě neznamená nutkání na zvracení ráno. V nepořádku se může stát kdykoli během dne, dokonce i v půlnoci. To se velmi liší od jedné ženy k druhé. Pro některé, může být nevolnost ráno vážné nepohodlí a jak postupuje den, začíná se zlepšovat. Zatímco pro druhé, intenzita bude mírnější. Proto je pocit zvracení během těhotenství častý a je dobrým znamením. Můžete si vzpomenout obrovskou úlevu po 14. týdnu nebo ve stejnou dobu. Může vás však často navštěvovat během těhotenství. Mírná a mírná nevolnost nepoškodí dítě. Prenatální vitamíny se obvykle užívají, když začne nauze zabraňovat konzumaci vyvážené stravy. Dávejte pozor na těžkou nevolnost. To by mohlo trvat déle. V takovém případě existuje větší riziko předčasného porodu nebo nízké porodní hmotnosti. Zvracení tablety během těhotenství by mělo být obvykle navrženo lékařem. Promethazin a cyklizin jsou však běžně spotřebovávány.

Mějte na paměti, že zvracení během těhotenství není nutně zdravým znamením. Ženy, které pocítily zvracení během těhotenství, stále trpěly potraty. Takže pokud nemáte nevolnost, jste skutečně požehnaní!

Přestože ranní nemoc je neškodná v 9 z deseti případů, musí být provedena náležitá preventivní opatření. Tyto domácí léky by měly být také užitečné, aby vyléčily příznaky zvracení během těhotenství. Pokud je nemoci nepřetržitá nebo závažná, je třeba konzultovat gynekologa.

Zdroj obrázku: Shutterstock

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

47 − 37 =