Blog

Věřte tomu nebo ne, tam je obrovský počet chrámů v Americe (USA), mezi něž některé jsou slavné svou krásnou architekturou a další pro jejich obrovský areál. Hindská komunita v Americe je masivní a mezi nimi většina lidí je oddaná uctívači hinduistických bohů a bohyň. Proto se v Americe nachází řada chrámů. Tyto chrámy připomínají Indii své domovské zemi. Mezi mnoha chrámy v Americe, ty nejlepší jsou diskutovány níže.

Slavné chrámy v Americe:

1. Chrám Jaya Hanuman:

Jaya Hanuman Temple

Mezi všemi chrámy, které se nacházejí ve Washingtonu, je tento chrám zvláštní uznání. Umístil v městě Redmond, Washington, tento chrám je věnován lordu Hanumanovi, který je považován za jednoho z nejsilnějších hinduistických bohů. Tento chrám se věnuje věřícím z celého státu a je nejoblíbenější hindský chrám v Redmondu.

2. Shiva Murugan chrám:

Shiva Murugan Temple

Tento chrám je věnován lordovi Shivovi a je jedním z nejpopulárnějších chrámů ve městě. Chrám se nachází v San Francisku a byl postaven v 19. století. Podle legendy byl tento chrám založen hinduistickým mnichem jménem Sivaya Subramuniya Swami, který se vlastně narodil v Americe.

3. Malibu hinduistický chrám:

chrámy in america

Tento chrám byl založen v 18. století a je věnován Ventakeshwara, hinduistický bůh. Chrám je skutečně umístěn v místě zvaném Calabasas, který se nachází v blízkosti Malibu, Kalifornie. Tento chrám je pod dohledem hinduistického chrámu společnosti jižní Kalifornie. Okolní prostředí tohoto chrámu je úchvatné.

4. Shri Swaminarayan Mandir:

Shri Swaminarayan Mandir

Tento Swaminarayan hinduistický chrám se nachází v Downey a je jedním z nejdůležitějších historických chrámů v této oblasti. Architektura tohoto chrámu je mimořádně krásná a je vlastně jedním z nejkrásnějších hinduistických mandirů v Americe.

5. Hindský chrám Delaware:

Hind Temple of Delaware

Hindský chrám Delaware je věnován bohyni Mahalakshmi, která je považována za bohyni prosperity a bohatství. Podle posledního sčítání lidu pravidelně navštěvuje tento chrám více než 6000 hinduistických rodin žijících v Delaware.

Vidět víc:  Nejbohatší chrám v Indii

6. Hindský chrám střední Indiany:

Hind Temple of Central Indiana

Jedná se o jeden z nejbohatších hindských chrámů, který byl v nedávné době otevřen v Americe. Poutě navštěvuje značný počet věřících. V tomto chrámu jsou prováděny denní pujas a kirtány. Prostředí tohoto chrámu vás bude cítit nostalgicky. Chrám je navržen tak, aby poskytoval věřícím indické prostředí.

7. Hindský chrám Floridy:

Hind Temple of Florida

Tam je množství hinduistických chrámů v Tampě, mezi nimiž je nejlepší na Floridě. Tento chrám je také kulturním centrem Tampy a je jednou z nejnavštěvovanějších hinduistických pout ve městě. Chrámové úřady mají jednoduché motto, že "Bůh je jednotliví lidé, kteří dávají různá jména".

Vidět víc:  Londýnské chrámy

8. Chrám Srí Marga Iraivan:

Šrí Marga Iraivan Temple

Jedná se o jeden z nejkrásnějších hindských chrámů v Americe. Hinduisté z téměř všech koutů země navštěvují tento chrám, zejména kvůli své jedinečné architektuře. Chrám je v podstatě vyřezávaný bílý žulový kámen, který byl skutečně vyřezán v Indii. Tato pouť je věnována lordovi Shivovi a nachází se vedle řeky Wailua. Jedna z nejzajímavějších faktů o tomto chrámu je to první vůbec kamenný chrám, který má být postaven ve Spojených státech amerických.

9. Boise Hare Krishna Temple:

Boise Hare Krishna Temple

Tento chrám byl slavnostně otevřen v 19. století a je také střediskem védské kultury. Chrám je jednou z nejnavštěvovanějších hinduistických pout v zemi. Hlavním božstvem tohoto chrámu je Sri Radha-Bankebihari.

Vidět víc: Kanadské hinduistické chrámy

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 − = 11