Blog

Beta karoten je červeně oranžový pigment, který lze nalézt v množství ovoce a zeleniny. Jedná se o poměrně silný antioxidant a je známo, že poskytuje ochranu před stárnutím a dokonce i rakovinou. Beta karoten je vitamín rozpustný v tucích, takže konzumace bílkovin bohatých na beta karotenu s tuky jako všechny ořechy nebo olivový olej může umožnit vstřebání vitamínu.

1. Sladké brambory:

beta carotene foods

Sladké brambory jsou extrémně bohaté na beta-karoten. Toto jídlo je vynikajícím zdrojem antioxidantů, vitamínu B6, vitamínu C, vitamínu D, železa a hořčíku.

Tyto živiny umožňují tělu bojovat proti chladu, chřipce, virům a stárnutí pokožky a také pomáhá vytvářet energetické hladiny a vytrvalost v těle. Sladké brambory jsou známé, že pomáhají při zdravém růstu kostí, zubů a kožních tkání.

2. Mrkev:

Beta Carotene Rich Foods 2

Mrkev je bohatá na vitamín A a obsahuje beta-karoten. Mrkev pomáhá udržovat zdravé zuby i srdeční zdraví člověka. Kromě toho jsou mrkevy také užitečné pro boj s stárnutím, výživou pokožky a zlepšením zraku.

3. Dýně:

Beta Carotene Rich Foods 3

Jedná se o jeden z nejlepších zdrojů beta karotenu pro tělo. Beta karoten, který je antioxidantem, se přeměňuje na vitamín A uvnitř těla a chrání tělo před onemocněním srdce, astmatem a určitými druhy rakoviny.

Dýně pomáhají tělu s krevním tlakem, imunitou a dokonce i rakovinou. Dýně je také známá jako dobrá pro zrak. Vitamin A, který je poskytován tímto jídlem, je opravdu důležitý pro těhotné a kojící ženy.

4. Špenát:

Beta Carotene Rich Foods 4

Špenát je vysoce bohatý na beta-karoten a antioxidanty, což je životně důležité jídlo pro růst silných zubů a silných kostí.

Tato zelenina je jedním z nejsilnějších uchazečů ve své skupině, která chrání tělo před rakovinou prostaty. Špenát má všechny živiny, které nabízejí zdravé vidění a mají protizánětlivé a protirakovinné vlastnosti.

5. Řepa zelené:

Beta Carotene Rich Foods 5

Řepovité greeny jsou mnohem výživnější než řepové samy o sobě. Řepovité zelené jsou bohaté na antioxidanty, vitamíny a minerály a jsou spousty kalorií. Ty se nejlépe pěstují v zimní sezóně.

Být bohatý na beta-karoten, stejně jako všechny ostatní druhy zeleniny a ovoce, zelené listy také mají antioxidanty, anti-stárnutí a protinádorové vlastnosti. Beta-karoten přítomný v této zelenině se převádí na Vitamin A uvnitř těla, což je prospěšné pro pokožku a oči.

Vidět víc:  Cysteine ​​Rich Foods

6. Zelená řepa:

Beta Carotene Rich Foods 6

Pokud jde o řepu, obvykle skončí konzumace jen spodní část a odříznout listy. Nicméně, řepné greeny jsou velmi nutriční a jsou baleny s mnoha zdravotních výhod.

Zelené řepy jsou velmi bohaté na minerály, vitamíny a silné antioxidanty. Tyto listy mají také nízkou hodnotu kalorií, bez cholesterolu a nízkotučných vlastností, a proto jsou skvělé pro konzumaci při snaze zhubnout.

Beta-karoten v řepné zelenině, stejně jako ostatní, poskytuje pro tělo antioxidant a proti rakovině. Jako antioxidant, tato zelenina dělá zázraky pro pokožku a zrak.

7. Šalát:

Beta Carotene Rich Foods 7

Listy salátu jsou bohaté na beta-karoten. Tyto listy obsahují nízké tuky a mají vysoký obsah bílkovin, což z nich činí dokonalé jídlo pro práci a ztrátu hmotnosti. Salát je opravdu dobrý pro zdravé srdce také.

Toto jídlo také obsahuje antioxidanty, což je požehnání pro výživu a zdraví pokožky.

Vidět víc:  Potraviny bohaté na tyrosin

8. Muskmelon:

Beta Carotene Rich Foods 8

Jedná se o ovoce v letní sezóně a patří do rodiny dýně, squashu, okurky apod.

Muskmelon je extrémně bohatý na antioxidantový flavonoid beta karotenu. Beta-karoten poskytuje ochranu buněk uvnitř těla před radikály neobsahujícími kyslík, čímž chrání organismus před různými typy rakoviny.

9. Meruňka:

Beta Carotene Rich Foods 9 (2)

Marhule jsou bohaté na antioxidanty a mají spoustu kalorií. Být dobrým zdrojem beta-karotenu, meruňky jsou dobré pro oči, kůži a také mají protirakovinové vlastnosti.

Vidět víc: Negativní seznam potravin s kalorií

Obrázky Zdroj: Závěrka

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

39 − 38 =