Blog

Jeden z hlavních trhů v Indii je zboží rychlého občerstvení, díky čemuž každý indický člověk prostě touží po více a více. Bez ohledu na to, zda je hygienická nebo nehygienická, všichni toužíme po běžných, snadno vyrobitelných a lahodných chutich!.

Úžasné rychlé občerstvení recepty:

1. Bhelpuri:

rychle food recipes

Smíchejte 3 šálky nafoukané rýže, několik pečených a slaných arašídů, 2 vařené brambory, 1 velkou sekanou cibuli, 1 velkou sekanou rajčat, 5 lžící nasekaných koriandrových listů a 2 nakrájené zelené chilličky dohromady ve velké misce. Přidejte tamarind chutney a min koriandru chutney dle vlastní chuti a dobře promíchejte. Ozdobte spousty bhujia a papdi. Podáváme čerstvé.

2. Green Chutney Sandwich:

Zelená chutney sandwich

Skočte 1 šálek nakrájených listů koriandru, 6-7mintových listů, 4-5 zelených chilliček, 1 lžička semene kmínu, soli a 1 polévkové lžičky citrónové šťávy v mixéru, abyste vytvořili hladkou pastu. Nepřidávejte vodu. Nyní si vezměte 2 plátky chleba a ozdobte okraje. Zvyšte máslo na jedné straně obou plátků chleba. Na vrcholu másla vyčistěte velké množství zeleného chutney. Po jedné plátku chleba položte na druhou stranu sendvič.

Můžete mít prostý zelený chutney sendvič nebo přidat pár kusů okurek nebo rajče. Můžete dokonce opečkovat chléb.

3. Coleslaw:

Zelný salát

Šlepe spolu ½ šálku majonézy, ¼ šálku podmáslí, 1 ½ lžíce. jablečný moštový oves, 2 lžičky citronové šťávy, ½ šálku cukru ½ polévkové lžičky. sůl, ¼ lžičky pepře, ½ lžíce osiva celeru. Nyní přidejte 16 oz drceného sáčku z kopeček a mixujte, dokud se pečlivě nesmí mísit s dresinkem. Chraňte 2-3 hodiny (nebo déle). Mírně dobře promíchejte těsně před podáváním toastů nebo jen tak!

Vidět víc:  Jain recepty na jídlo

4. Papri Chaat:

Papri chaat

Namočte tamarindovou buničinu do vody po dobu 25-30 minut a poté stlačte, aby se extrahovala buničina a napětí a odhodili se zbytky do sítku. Přidejte tuto tamarindovou vodu do hrnce a přidejte cukr. Vařte na nízkém plameni, aby se cukr rozpustil. Nechat vychladnout. Jakmile se ochladí, přidejte degi mirch, sůl, černé soli a garam masala. Chutney je připravená. Nyní připravte dahi tím, že mícháte jogurt s nějakým cukrem a nechte to coo v chladničce. Připravte si trochu chaat masala mícháním 2 lžičky červených papriček, 2 polévkové lžíce sabánií, 2 polévkové lžíce prášku, 2 kardamom, 1 polévkovou lžičku sabut kali mirch a 2 lžíce garam masala.

Nyní v desce vyzdobte připravený paprsek. Přidejte vařené nakrájené brambory. Přidejte dahi, meethi chutney a chaat masala. Přidejte nakrájenou cibuli a koriandrové listy pro ozdobení. Můžete také přidat bhujie a podávat čerstvé

5. Aloo Fry Chaat:

Aloo fry chaat

Hluboce smažte 2 středně velké brambory, vařené a nakrájené na kostky, dokud je nezavadějí do misky.

Přidejte 1 nakrájenou cibuli, 1 sekanou zelenou chilli a hrstkou nasekaných koriandrových listů. Pak přidejte 4 polévkové lžíce tamarind a 2 lžíce chutney mátou. Přidejte 1 lžičku limetkové šťávy, přidejte chaat masala. Smažte sůl a pepř. Nyní míchat vše dohromady hezky kombinovat. Podáváme zdobený plátkový zázvor a nakrájený koriandr.

Vidět víc:  Letní recepty

6. Paneer Chilli Chutney:

Paneer Chilli Chutney

Pro Chutney: Rozkrojte 100 g zelených papriček podélně. Sýr 3 lžíce pečeného sezamového prášku a 3 lžíce mletého jaggery do 150 ml husté tamarindové buničiny. K tomu přidejte 1 lžičku chilli pwd a ½ lžičky kurkuma prášek se solí podle chuti. Směs 5 minut na mírný plamen.

Zahřejte 1 polévkovou lžičku oleje a na pár vteřin přidávejte ½ lžičky hořčice a senovky senovky, než přidáte ke směsi tamarind.Ohejte zbývající olej. Smažte zelené chilli, dokud se nesmějí. Přidejte tamarindovou směs do pan.Stir, aby se spojila. Chladný.

Pro Paneer Chat: Cube 400 gm paneer. Nyní si 2 lžičky citrónové šťávy, 2 lžíce sušené máty, 1/4 lžičky praženého zemského kmínu, soli a 2 lžičky masáží. Nyní přidejte 2 lžíce nakrájeného koriandru. Seznám se a nalijte paneer. Chill před podáním s chutney.

7. Aloo Tikki s chole:

Aloo Tikki with chole

Vařte brambory, oloupejte a dobře je rozetřete. Do bramborové kaše přidejte červený chilli prášek, kmín semínka prášek, pepř, černá sůl, amčur, strouhaný zázvor, nakrájené zelené papriky a sůl. Přidejte 2 polévkové lžíce kukuřičného mléka a dobře promíchejte. Nyní si připravte malé tikky s těsto a smažte je ve vyhřívaném oleji na pánvi až do zlaté kostičky a křupavosti. V jiné pánvi si vezměte amritsari chole, nad ním položte tikkis a top tikkis s tamarind chutney, mint chutney, dahi a chaat masala. Přidejte nakrájenou cibuli. Můžete ozdobit koriandrovými listy nakrájenými a podávat.

Vidět víc:  Kerala potravinové recepty

8. Egg Chaat:

Vejce Chaat

V misce mix 1 lžička rajčatového kečupu, 1 lžičku rajčatové chilli, 3 lžičky extraktu tamarindu, 1 lžičku citrónové šťávy, 1 lžičku praženého kmínu, 1 zelené chilli zelené chilli a soli.

V jiné talíři nakrájíme vařené vejce na dvě a rozkrojíme chutney nad vařené vejce. Posypeme nasekané jarní cibuli, garam masala a boondi přes vejce. Vejce chaat je připraven sloužit.

9. Chléb Pizza:

Chléb Pizza

Zahřejte máslo v pánvi. Přidejte 1 nakrájenou capsicum, 1 plátky rajčat, 1 nakrájenou cibuli, smažte je až do hnědé a jemné. Přidejte do ní sůl a cukr a vařte dobře.

Nyní si vezměte chlebový plátek a rozetřete ho dvěma lžíci pizzové omáčky. Předložte zeleninovou směs na chléb. Ozdobte sýrem mozzarellou. Nyní grilujte chleba fr 3-4 minuty. Můžete dokonce grilovat na tawa, až se sýr roztaví. Chléb Pizza je připraven k jídlu!

10. Sýrový chléb Pakora:

Chléb cheese Pakora

Vezměte 2 plátky chleba a nakrájíme plátky chleba a 2 kousky sýra na kubické tvary. Proveďte talíř s 1 polévkovou lžící kukuřičného mléka, 2 nakrájené zelené chilli, 1 šálek gramů čtyři, 6-7 kari listů, špetku prášku do pečiva a štipku kyseliny citrónové. K tomu přidáme 1 nakrájenou cibuli a 1 lžičku červeného chilli prášek a sůl podle chuti. Dobře promíchejte přidáním malé vody, aby konzistence byla silná. Nyní v ní přidejte sýrové kostky a chléb. Dobře se ponořte a smažte až do zlatohnědého.

11. Zeleninový kotlet:

Zelenina cutlet

Mash ½ kg vařených a loupaných brambor. Vezměte 250 g smíšené zeleniny jemně nakrájené (francouzské fazole, mrkev, capsicaum, bettroot, greenpeas) a vařte až do nabídky. Smíchejte s bramborovou kaší a přidávejte sůl, 2 lžíce zázvorové zelené chilli pasty, ¼ šálku kukuřice, nakrájené korienky, 2 lžičky citronové šťávy a 2 lžíce chaat masala. Dobře promíchejte a připravte malé kuličky. Trochu jej trochu vyrovnejte a troubu vyhlaďte ve vyhřívaném oleji na pánvi.
Podáváme s kečupem nebo chutney.

Zdroj obrázku: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

32 − 26 =