Blog

Posedlost krásou je od doby od nepaměti převládající ve společnosti, ale žádná kultura neobjevila krásu a nádheru takovou náruživostí, jako tomu bylo u starých Egypťanů. Civilizace, která se hrdla na své inovativní myšlení a kreativitu, byla trendy, když se jednalo o zkrášlení a péči o tělo.

starověký egyptian beauty secrets

Starověké egyptské ženy se pyšní tím, že dosáhly krásné pokožky a vlasů a celkově zlepšily fyzický vzhled. Moderní civilizace dluží starým Egypťanům hodně z jejich tipů a tajemství krásy, které využily přírodních materiálů a zdrojů, aby vytvořily efektivní recepty a léčby krásy. Dnes hluboce zakopáváme do minulosti, abychom vám přinesli některé z nejpřirozenějších a dnes hluboko do minulosti vykopáme, abychom vám přinesli některé z nejpřirozenějších a nejstarších egyptských tajemství krásy a tipy.

Péče o kůži:

Starověký Egyptian skin acre

Být vystaven horkému a suchému klimatu ve Středozemním moři, vytvořil starobylý Egypt velmi vážně péči o tělo a osobní hygienu. Kosmetické ošetření pokožky, které byly původně používány jako ochrana před horkým sluncem, bylo přijato pro své předzvěstné a zkrášlující účinky. Pasta vyrobená z vody a Natron (soda na pečení) byla použita pro svou nejvyšší čistící činnost na těle a také známá tím, že zabraňuje neupřímnost tělesných pachů. Víceúčelové výhody soli z Mrtvého moře byly také uznány a využívány značně, zejména Cleopatrou, legendární egyptskou královnou a oslavovaným symbolem krásy, která by do lázně přidala 1 až 2 šálky soli. Je známo, že má uklidňující účinek a bojuje proti stresu a kožním problémům, jako je ekzém a psoriáza. Sůl z Mrtvého moře také působila jako přírodní omlazovač pokožky a zpomalila stárnutí pokožky.

Koupání mléka a medu bylo velmi populární u žen z vyšších kategorií, které také tuto kombinaci používaly, stejně jako směs Honey a Natron jako masku obličeje. Aloe Vera má zásadní význam pro vyhlazování a hojení pokožky a popálenin. Esenciální a aromatické oleje jako rozmarýn, olivový olej a mandlový olej byly klíčovými přísadami dokonce i v rutině krásy žen nižší třídy, zatímco vonné oleje jako kadidlo a myrha byly použity k výrobě cenných parfémů.

Vidět víc: Tipy pro krásu žen v zimě

Vlasy:

Starověký Egyptian hair care

Ženy ve starobylém Egyptě milovaly husté vlasy a prošly velkou délkou, aby si udržely hustý mop vlasů, očišťovaly a upravovaly to kokosovým mlékem a teplým extra panenským olivovým olejem. Jako stimulující růst vlasů byly použity oleje jako rozmarýn, ricinový olej a mandlový olej. Henna byla velmi oblíbeným barvivem, zatímco kakao a bambucké máslo bylo použito jako vlasové gely ke stylování a udržování jejich komplikovaných účesů na svém místě. Ženy s vyšším společenským postavením se rozhodly pro paruky a prodlužování vlasů, které byly splétány nebo splétány, což přispělo k jejich nádherné kráse. Tělo vlasů však bylo považováno za neatraktivní a bylo odstraněno starobylým egyptským uměním tvoření cukru, které zahrnovalo použití sladící pasty z vody, cukru a citronové šťávy.

Vidět víc: Celebrity Červený koberec Makeup

Oční make-up:

Starověký Egyptian eye makeup

Velký důraz byl kladen na oči jak mužů, tak žen, kteří považovali oční make-up za nezbytný požadavek nejen pro zvýšení krásy, ale i pro své zázračné vlastnosti. Zelená a černá kohl z malachitu (měděná ruda) a galena (olovnatá ruda) sloužila dvojímu účelu. To bylo zvyklé na malování obočí, tmavnutí řas a obrys očí, zatímco chrání oči před sluncem a prachem. Okouzlení kolem očí bylo ošetřeno aplikací avokáda.

Vidět víc: Hollywood Stars krásy tajemství

Fitness a dieta starověkých Egypťanů:

Zdatnost and Diet of Ancient Egyptians

Mnoho dnešních sportů bylo ve starověkém Egyptě kombinací rekreačních a fitness aktivit. Sporty jako plavání, vzpírání, zápas, rybaření, dlouhý skok, veslování, lov, lukostřelba a různé míčové hry se hrály s gustou a byly zaměřeny na posílení jejich těla a posílení jejich atletické zdatnosti.

Pokud jde o stravovací návyky, chléb a obiloviny obsahovaly základní potravu. Zelenina jako fazole, kuřata, zelený hrášek a čočka byly také konzumovány spolu s masem z drůbeže a volně žijící zvěře a jedlých ryb z Nilu ve stejném poměru. Z mála známých druhů ovoce konzumovaných starými Egypťany byly data nejpopulárnější, které byly také používány jako přírodní sladidlo a při přípravě vína.

Obrázky Zdroj: 1, 2, 3, 4.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 + 3 =