Blog

První věc, která přijde do naší mysli, když slyšíme o těhotenství, je jídlo. Všichni víme, že těhotná žena musí užívat spoustu kalorií, aby její dítě bylo zdravé a vhodné. Tento proces začíná hned od prvního dne těhotenství, ale nekončí po narození dítěte. Dítě se živí matkou dlouhou dobu po narození, takže je zodpovědností matky, že i nadále jíst všechny užitečné živiny, aby její dítě nebylo zbaveno zdravé výživy.

Mnoho žen konzultuje dietitiku za plán kojenecké výživy, aby přijali všechny zdravé věci. Strava pro všechny kojící matky by měla být dostatečně těžká a výživná, aby poskytla dětem všechno, co by měl mít.

Prsa feeding Diet

Dieta pro matky kojení - klady a zápory:

Máme to, co dělají a nemají, které by měly mít na paměti všechny matky tak, aby jejich dítě zůstalo fit a zdravé-

DO:

1. Železo, bílkoviny, potraviny bohaté na vápník:

Dítě v tomto okamžiku potřebuje všechny živiny, které mu mohou pomoci lépe a zdravěji. Nemůže jíst, a proto je zcela závislá na matce za stravu a své zdraví.

Matka by měla užívat všechny potraviny bohaté na železo, jako jsou obiloviny, celozrnné produkty, zelená listová zelenina, suché ovoce, hrach atd..

Vidět víc: Potraviny pro zvýšení mléka

U bílkovin bohatých potravin jedí vejce, mléčné výrobky, rostlinné produkty apod. Výrobky jako masové mléko a kuře obsahují velké množství bílkovin a železa. Pokud má matka konzumovat potraviny bohaté na bílkoviny, pomůže správnému dodávání živin z matky dítětem zlepšením toku a kvality mateřského mateřského mléka.

U potravin bohatých na vápník používejte výrobky jako tmavě zelenou zeleninu, džusy, obiloviny, sójové mléko, zmrazené jogurty apod. Pomáhají dělat kosti dítěte silné a trvanlivé a pomáhají při správné tvorbě a růstu vazů a tkání dítěte.

Žehlička, Protein, Calcium Rich Foods-Breastfeeding Diet

2. Zvažte dodatek:

Pokud někdy navštívíte lékaře ohledně kojenecké výživy, poskytne Vám doplňky. Doplněk vitaminu b-12 - Většinou se vyskytuje u zvířat, takže je obtížné udržovat vegetariánskou stravu. Vaše dítě bude potřebovat vitamín B k absorbování vápníku a fosforu a je velmi důležité pro vývoj mozku dítěte.

3.Vitamin D Doplněk:

Pokud je nedostatek vitamínu D, pak to povede ke změknutí a oslabení kostí dítěte. U potravin s vitamínem D je třeba podávat obiloviny, kravské mléko a také zabránit přílišnému slunění na slunci. Příliš velké vystavení teplu může způsobit vážné kožní problémy, které nejsou pro dítě ani matku příliš dobré. Je vždy považována za součást zdravé kojenecké stravy.

4. Ryby:

Všechny druhy mořských plodů jsou velmi prospěšné a bohaté na bílkoviny. Mořské potraviny jsou také bohaté na rtuť a vysoké množství rtuti by mohlo ohrozit zdraví dítěte. Všechny ženy s kojencemi, které ještě na nich ošetřují, by se měly vyhýbat mořským potravinám s vysokým množstvím rtuti.

Také ryby, které jíte, by měly pocházet z čistých vod a neměly by být z kontaminovaných vod, které mohou způsobit mnoho zdravotních problémů. Rybí recepty by měly být vždy zahrnuty do plánu kojení.

Ryby - kojení Diet

Všechny tyto položky jsou považovány za nejdůležitější součást stravy pro kojící matky.

Vidět víc: Mandle mléko během kojení

Neděle:

Měli byste mít vždy zdravé menu kojení, abyste věděli o všech věcech, které vyhovují vašemu dítěti a o věcech, které nemají.

1. Alkohol:

Alkohol během těhotenství je velký ne. Žádná hladina alkoholu v matčině mateřském mléce není pro dítě bezpečná ani zdravá. Odstranění alkoholu z těla je dlouhý proces a je to spousta času. Do té doby je stále přítomen ve vašem těle, což může být pro vaše dítě velmi škodlivé. Nemůže být nikdy zdravé ani pro dítě, ani pro matku, pokud někdo z nich přijímá alkohol. Zdravý plán kojení nikdy neobsahuje ani malé množství alkoholu.

2. Caffine:

Smutné zprávy pro všechny milovníky kávy. Káva obsahuje kofein, který byste neměli příliš mnoho pít, protože to může mít negativní vliv na chování vašeho dítěte. Měli byste se snažit nepít více než dvě až tři šálky kofeinu denně, protože to může trochu dráždit vaše dítě nebo dítě by mohlo být spáleno.

Kofein nikdy nebyl velkou součástí zdravého dietního menu kojení. Pokud si myslíte, že váš kofeinovaný nápoj ovlivňuje vaše dítě a začal se chovat neobvyklým a rozrušeným, je lepší tento nápoj okamžitě omezit nebo přestat ho konzumovat.

Vidět víc: Nejlepší plody pro kojení

3. Žádné diety:

Dieta během kojení není příliš dobré, protože má mnoho vedlejších účinků, které mohou poškodit vaše dítě i vaše dítě. Pokud chcete ztratit váhu těhotenství, měli byste zkusit různé cviky, které nemají nežádoucí účinek, spíše než diety.

Budete muset jíst tolik, jak to dítě potřebuje, protože jeho zdraví a množství živin přenesených do jeho těla zcela závisí na vás. Takže je vaší zodpovědností dbát na úplnou stravu a přijímat všechny zdravé potraviny a živiny.

Ne Dieting-Breastfeeding Diet

Ve stravě je mnoho věcí, které mohou ovlivnit náladu dítěte a jeho chování. Je upřednostňováno, abyste si udrželi denník jídla, abyste určili náladu a chování vašeho dítěte. Pokud jíte něco, co zaznamenáte změny v chování a zvycích dítěte, pak byste měli přestat jíst tuto konkrétní věc.

Deník jídla vám pomůže zapamatovat si nebo poznat věci, které je vaše dítě alergické a věci, které nejlépe vyhovují vašemu dítěti. Pokud se soustředíte na své zdravé volby a dietu, pak to jistě ovlivní vaše dítě dobrým a pozitivním způsobem

Ne Dieting

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 26 = 31