Blog

Čakry jsou těmi energetickými centry v našem těle, kterými proudí energie. Existuje osm základních principů chakra jógy, zejména kořenového centra, spodního břišního centra, námořního centra, středu srdce, středu krku, středu obočí, centra měsíce a centra koruny. Zatímco první úroveň je fyzická, druhá úroveň je astrální. Ovlivňuje vědomí vašeho těla a pomáhá vám rozlišovat mezi dobrým a špatným. Některé ze základních pozic čakry jógy byly sdíleny níže jen pro vaši výhodu.

Zde jsou nejlepší čakra jóga Asanas a výhody.

1. Kobylka:

čakra-jóga

Locust Pose má několik výhod. Zpevňuje horní páteř, nohy a hýždě. Poskytuje flexibilitu vašemu tělu a roztahuje hrudník a ramena. Budete také cítit spoustu úlevy od stresu a úzkosti, pokud zahrnout kobylku představovat v denní jógové relace.

2. Cobra Pose:

Chakra jóga Asanas a přínosy Styly v životě

Cobra Pose otevírá vaše ramena a krk. Vyzvání oblast břicha, rozšiřuje hruď a zlepšuje vaši flexibilitu. Váš krevní oběh se také zlepší. Máte-li astma nebo trpíte závažnou depresí nebo úzkostí, je kobra póza ideální pro vás.

Vidět víc: Bhakti jóga praxe

3. Triangle Pose:

Chakra jóga Asanas a přínosy Styly v životě

Triangle Pose je také známý jako Trikonasana. Poskytuje sílu vašim pažím, hrudi, kotníkům, nohám a kolenám. Vaše hamstringy, telata, boky a svaly jsou napnuty a vaše tělo je uvolněné. Je také dobrým řešením bolesti kolene, kyselosti, zácpy a problémů s ledvinami.

4. Krokodýl Pose:

Chakra jóga Asanas a přínosy Styly v životě

Krokodýl Pose táhne vaše tělo od hlavy k patě a přináší konec všech druhů problémů s páteří. Zbavuje vaše tělo komprese a stresu a pomáhá vám najít klid a klid. Bojuje proti skolióze a také snižuje vysoký krevní tlak. Krokodýl póza je nejlepší pro ty, kteří chtějí uvolnit svou mysl a duše.

Vidět víc: Zen Flow Jóga

5. Pohyb nohy:

Chakra jóga Asanas a přínosy Styly v životě

Leg Lift Pose vám pomůže zhubnout, vyrovnává hladinu cukru a řídí váš diabetes. Zlepšuje trávicí systém a odstraňuje všechny toxiny z těla. Váš břišní tuk bude snížen, břišní svaly budou tónovány a dolní část hřbetu bude mít hodně síly.

6. Twist Pose:

Chakra jóga Asanas a přínosy Styly v životě

Twist pose zvyšuje vaši flexibilitu a pomáhá vám uvolnit vaše tělo a mysl. Vaše fitness je na zcela novou úroveň. Vaše pasové svaly, zadní svaly a břicho dostanou moc síly. Čím déle držíte tuto představu, tím větší flexibilitu budete mít. Takže dobře využijte tohoto cvičení.

Vidět víc: Co je terapeutická jóga

7. Bow Pose:

Chakra jóga Asanas a přínosy Styly v životě

Luková póza pomáhá při obnově nemocí spojených s ledvinami a tóny nohou a svalů paží. Otevírá krk, hrudník a ramena. Vaše reprodukční orgány jsou stimulovány a odstraněny všechny druhy stresu a únavy. Tato póza je vhodná pro ty, kteří se většinou cítili letargicky.

8. Fish Pose:

Chakra jóga Asanas a přínosy Styly v životě

Rybí póza je nejlépe známá pro zlepšení držení těla a jeho tvarování. Dává vám úlevu od veškerého stresu a úzkosti a také od bolesti, kterou můžete mít v oblasti ramen a krku. Orbitální orgány vašeho břicha a krku dostávají stimulaci a také roztahují svaly, které se nacházejí mezi žebry.

9. Pluh Pose:

Chakra jóga Asanas a přínosy Styly v životě

Pluh Pose pomáhá při roztahování páteře. Přivádí krev přímo do krku. Tato póza je součástí jak 5., tak 6. řady čaker. Snižuje bolesti zad a pomáhá vám spát lépe. Tato póza by se měla provádět po dobu asi jedné až pěti minut, aby se dosáhlo nejlepšího výsledku.

Obrázky Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 a 9.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 77 = 87