Blog

Myslíte opravdu, že chcete zvýšit své zdraví? Existuje mnoho způsobů, jak můžete zvýšit svou energetickou úroveň, ale jóga je nejvhodnější způsob, jak udržet vaše tělo v zdravém zdraví. Pokud hledáte pózu, která může snadno zvýšit vaši úroveň plodnosti a zlepšit reprodukční systém, pak začněte hrát Baddha Konasana póza.

Baddha Konasana

Tato představují většinou ženy a dámy. Baddha Konasana je obecně známá jako Bound Angular Pose nebo motýl představují. Je to ještě častější u těhotných žen, neboť pomáhá nejen zmírnit jejich bolest, ale také jim pomáhá osvobodit se od křečových žil. Pokud hledáte vznikající elasticitu kyčle, začněte od té doby začít Baddha Konasana.

Nyní, pokud chcete tuto představu vykonávat, postupujte podle pokynů uvedených níže:-

Jak udělat Baddha Konasana

1. Nejprve se položte na rohož.
2. Stačí si natáhnout nohy přímo před sebe. Ujistěte se, že máte záda naprosto rovná. Pokud máte nějaký problém s hřbetem nebo hrotem, můžete určitě hledat podporu jako přikrývku nebo polštář.
3. Nyní pomalu zapněte nohy oběma rukama tak blízko k pánvi. Nechte kolena vypadnout po stranách.
4. Poté pomalu uvolněte své slabiny a hlavu stehenních kostí. Nestláčejte kolena moc; dovolte jim, aby je dobře uvolnili.
5. Zkuste a držte prsty na nohou nejprve dvěma prsty ruky, nebo můžete také držet mimo nohy.
6. Jen sedněte rovně a udržujte úroveň pánve.
7. Vaše lopatky by měly být dostatečně pevné, aby pomohly vašemu srdci otevřít.
8. Můžete sedět v této pozici 2-3 minuty.
9. Potom pomalu z této polohy držte zvedací kolena a narovnejte nohy.

Vidět víc: Bhujapidasana

Baddha Konasana je považována za nejlepší cvičení pro ženy, zejména během těhotenství. Pro snadné a bezproblémové dodání lidé tuto asanu praktikují. To dává ženám pocit, že klapá jako motýl s křídly kolem ní. Nyní ženy a ženy, které trpí bolesti svalů nebo kolen, by se měly zcela vyhnout tomuto postoji.

Pokud jste v menstruaci, tak se také vyvarujte této polohy. Dokonce i když plánujete tuto pozici vykonat, prosím, věnujte pozornost odborníkovi na jógu. Lidé, kteří trpí bolesti ischias, by se měli rovněž snažit vyhnout se této držení těla nebo by měli být při jejich užívání podporováni.

Vidět víc:  Žába se v józe

Výhody

Tato asana má řadu zdravotních přínosů. Pokud vaše tělo trpí jakýmkoli druhem reprodukčního problému, měla by být tato postoj praktikována denně. Pomáhá také stimulovat a zlepšovat reprodukční poruchy. Mnoho dám, které se často potýkají s menstruačními problémy, by se také mělo zaměřit na tuto představu. Je velmi efektivní při léčbě všech druhů menstruačních problémů.

To může také pomoci dostat se od příznaků menopauzy.Baddha Konasana působí jako úleva od stresu a také pomáhá při stimulaci vaše prostaty žlázy a břišní orgány. Tato asana nejen tón vaše ledviny a žlučníku, ale také pomáhá zmírnit všechny vaše močové poruchy. Ženy by měly cvičit tuto asanu denně po dobu 2-3 minut.

Těhotné ženy v pozdějších fázích by se měly pokusit tuto asanu vykonávat pod dohledem specialisty v závislosti na jejich zdravotních podmínkách. Obecně jsou ženy doporučovány pouze pro tuto asanu, ale muži, kteří mají reprodukční zájem, mohou tuto asanu praktikovat. Rozhodně pomáhá zmírnit únavu a úzkost. Lidé trpící mírnou depresí se mohou také zaměřit na tuto asanu, ale to je dobré pro zlepšení plodnosti těla.

Vidět víc: Balasana Steps

Obrázky Zdroj: Závěrka

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

50 − 43 =