Blog

Jakmile je koncepce hotová, ve vás se hodně děje. Cesta víc než vaše mysl může pochopit. Od prvního týdne těhotenství, kdy je náhodou vidět růžovou linii při domácím těhotenském testu, se ve vašem těle děje hodně a je to očekávaná maminka, měli byste určitě vědět o růstu dítěte v těhotenství.

dítě growth during pregnancy

Lékaři obecně označují tři trimestry pro všechny maminky, které mají být. Rozdělení je takto:

♦ První trimestr zahrnuje od 1. do 12. týdne

♦ Druhý trimestr zahrnuje od 13. do 26. týdne

♦ Třetí trimestr je od 27. týdne do doby narození.

Proces růstu dítěte v těhotenství:

Růst dítěte v těhotenství je jedinečný proces vývoje a je jedinečným zážitkem pro každou očekávanou matku.

Po koncepci se vytváří embryo. Embryo je rozvíjející se těhotenství od doby hnojení až do konce osmého týdne těhotenství. Jakmile vstoupíte do prvního měsíce, dítě je embryo, které má dvě vrstvy buněk a všechny orgány se začnou vyvíjet z těchto dvou vrstev buněk. V prvních třech týdnech po vašem posledním období se oplodněné vajíčko začne pohybovat z vajíčkovodu směrem k děloze, protože je v lůně, že dítě dostane veškerou výživu přes amniotický vak, který je nezbytný pro vývoj.

Ve druhém měsíci je dítě tak velké jako ledvina. Je v neustálém pohybu a má prsty na prstech. Tento neustálý pohyb pomáhá dětem dosáhnout lůna.

Růst dítěte během těhotenství ve třetím měsíci vede k vytvoření jedinečného otisků prstů pro vaše dítě. Velikost dítěte je nyní srovnatelná s hráškem. Obličej začne zpomalovat tvarování. Postupně se svaly obličeje začnou pohybovat. Dítě však nebude moci tento pohyb ovládat. Vyvíjí se také nervový systém, který dovolí Vašemu dítěti ohýbat končetiny. Její ruce budou schopny tvořit pěst a dotýkat se druhého a zároveň držet obě ruce dohromady, když se dotknou. Ve čtvrtém měsíci růstu dítěte v těhotenství se kostry, které byly gumové až dosud, pomalu začnou vytvrzovat. Oči se začnou tvořit a pokud se matka neustále zhoršuje a unavuje, pocit by měl do konce tohoto měsíce zmizet. Od čtvrtého měsíce je vidět známý nával dítěte, protože lůno roste v rozměrech, aby vstřebalo rostoucí dítě. Potřeba měřit častěji, která byla dominantní v posledních třech měsících, se nyní začne snižovat. K tomu dochází, protože během prvních tří měsíců těhotenství vaše děloha tlačí na váš močový měchýř, což snižuje jeho kapacitu. Když se děloha pohybuje nahoru, váš močový měchýř je uvolněn z tlaku.

Do konce pěti měsíců těhotenského růstu dítěte bude dítě mít obočí a oční víčka dobře vyvinuté. Pokud chcete vědět velikost vašeho dítěte, bylo by asi 27 cm, když si natáhnete nohy. Dítě těla také začíná růst a celkově předpokládá správný poměr mezi hlavou a tělem. V této fázi se orgány vyvíjejí a dítě začne polknout plodovou tekutinu, kterou obličky zpracovávají, a to bude vystupovat jako moč.

V šestém měsíci růstu dítěte během těhotenství dítě začne oblékat dětský tuk, který vyhlazuje pokožku, která byla dosud pokrčená. Děti, které se narodily předčasně, mají šanci na přežití jen tehdy, když strávily kolem 24 týdnů v děloze. Děti narozené před 24 týdny nemají velmi jasné šance na přežití, protože jejich životně důležité orgány, jako jsou plicní a ledvinové, nejsou dobře vyvinuty.

V sedmém měsíci růstu dítěte v těhotenství mohou děti vidět svět kolem sebe, což je lůno a mohou také slyšet zvuky zvenčí. Zaznamenávají tlumené zvuky vnějšího světa, ale mohou slyšet jakýsi hluk uvnitř těla matky, který zahrnuje svůj vlastní hlas a srdeční tep. Dítě může také vnímat světlo, protože jeho oči jsou nyní dobře vyvinuté a citlivé. Dokáže vycítit jasné světlo mimo matčině lůno. Také dítěti má svůj vlastní spací vzorec. To se však může drasticky lišit od vašeho! Hodně vysvětluje, proč vaše dítě začne kopat, jakmile narazíte na postel. Právě se probudil až k jasnému novému dni v jeho životě!

Osm měsíc těhotenství dítěte růst, plíce budou plně rozvinuté a pokud se narodí nyní, dítě může přežít ve světě. Vrstvy tuku začínají budovat na něm, takže vaše dítě zdravé a baculaté. Kosti jsou většinou těžké, s výjimkou lebky, která je ještě oddělena, aby usnadnila průchod přes rozvod. Také tekutina ve vašem amniotickém vaku se v této fázi růstu dítěte v těhotenství začne proměňovat do odpadu známého jako mekonium a vlasy těla (známé jako lanugo), které pokryly tělo dítěte, začnou mizet. Když vstoupíte do devíti a posledního měsíce, dítě je téměř splatné a váží asi 3 kilogramy. Dítě se nyní postavilo hlavou dolů a četlo pro svou novou cestu v tomto velkém světě.

To bylo všechno o těch neuvěřitelných a jedinečných devíti měsících života. Doufám, že se podařilo osvětlit, jak se děti rozvíjejí a rozvíjejí. Každé těhotenství se liší od druhého a stejně tak je každé tělo matky. Buďte opatrní o sobě a vašem těle a automaticky skončíte s péčí o vaše dítě. Šťastná a zdravá matka vede k šťastnému a zdravému dítěti. Takže tady si přejete velmi šťastné těhotenství!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

84 − = 76