Blog

Různé parky v Bhubaneshwaru se rozprostírají přes tuto zemi chrámů, které jsou dokonalým doplňkem historického okolí města. Parky poskytují klidné ústup pro mladé i staré, některé z nich jsou dokonce i hlavní turistické atrakce.

Krásné parky v Bhubaneswar s obrázky:

Zde je seznam nejlepších parků v Bhubaneswar.

Lesní park:

Parkování in Bhubaneswar

Nyní známý jako park Biju Patnaik, je park jednou z nejkrásnějších a největších Bhubaneswarů rozdělených na 7 akrů půdy. Dobře udržované trávníky jsou obloženy spoustou stromů. Hudební fontána, plovoucí hora a několik dekorativních svítidel ozdobí park, který ji osvětluje v noci a přeměňuje místo na zářivou podívanou. Park vytahuje návštěvníky ve velkém počtu, kteří mohou vidět chůzi nebo jogging, nebo dokonce večerní procházku. Plavby v parku jsou přidanou atrakcí zejména mezi dětmi.

Indira Gandhi Park:

parky-v-bhubaneswar-indira-gandhi-park

Indira Gandhi Park, věnovaný indickému pozdnímu premiérovi, byl postaven na místě, kde paní Indira Gandhiová přednesla poslední řeč, než byla zavražděna. Postaven na tom, jaký byl bývalý parádový areál města, park se rozkládá na ploše 10,60 akrů, která zahrnuje dobře vymalované trávníky, spoustu křovin, křoviny, květinové zahrady a fontány. Park je často navštěvován ranními procházkami, běžeči a obyvateli, kteří se projíždějí klidně, přičemž vrcholem parku je vyřezaná socha pozdní paní Indiry Gandhi.

Vidět víc: Parky v Jalandhar

BDA Nicco Park:

9 slavných parků v Bhubaneswar s obrázky | Styly v životě

Nachází se v samém srdci města, vlastní zábavní park Bhubaneswar je plný vodních cest a her pro lidi všech věkových kategorií. Umělé jezero prochází středem parku a obklopuje obrovské zelené trávníky. Park je plný sezónních květin od slunečnic, červených a bílých růží, dahlia, leknínů, petunie a řady dalších, které lze vidět v plném květu po celý rok, zatímco hudební kašna v jeho středu se přidává k parku kouzlo.

Jaydev Vatika Park:

parky v bhubaneswar-jayadev-batika

Park Jaydev Vatika je nejnavštěvovanější ze všech parků v Bhubaneshwaru. Jeho rozlehlá zeleň pokrývá 3 hektary pozemků naplněných loukami, háji, umělými sladkovodními potoky, různými stromy a květinami a více než 10 000 vzácnými rostlinami, z nichž některé mají léčivé vlastnosti. Park se úplně vzdává přírodě, což je pro každého botanistu a milovníka přírody rájem na zemi.

Vidět víc: Parky v Chandigarhu

Buddha Jayanti Park:

parky-v-bhubaneswar-buddha-jayanti-park

Velká válka v Kaliningu v roce 261 př. Nl viděla, že buddhismus byl přijat a náboženství nesoucí jeho značku v řadě buddhistických historických památek ve městě. Buddha Jayanti Park připomíná tuto historii se zelenými plochami pozemků, které jsou doplněny cestami, jezerem, množstvím stromů, keřů a květin a Buddhovou Stupou, která je korunuje. Pokojné prostředí parku se pohltí, takže je ideálním místem pro odpočinek a odpočinek.

Ekamra Kanan:

parky-v-bhubaneswar-ekamra-kanan-botanické zahrady

Ekamra Kanan je botanická zahrada v Bhubaneshwaru, která je rozložena na více než 512 akrech půdy. Park je zkrášlován množstvím růžových zahrad a školky. Jezero v parku poskytuje malebný výhled na okolí. Skleník ve tvaru pyramidy je jedním z hlavních rysů parku. Dětské hřiště pro děti jsou rozptýlené, zatímco návštěvníci mohou využít lodních člunů nebo si jen užívat idylické scenérie.

Vidět víc: Národní park Guwahati

Národní park Nandan Kanan:

parky-v-bhubaneswar-nandankanan-zoologický park

Nachází se 20 km od Bhubaneshwar, tento biologický park je přezdívaný Garden of the Gods a s dobrým důvodem. Park, který se táhne po lese Chandaka, je přirozeným stanovištěm pro prosperující flóru a faunu. Nandan Kanan je domovem prvního indického ghariálního chovného centra a je světově proslulý svými bílými tygry, které se nacházejí v zoologické zahradě parku. Dalšími prvky parku jsou reptilská farma, noční zvířecí dům, bílý tygr a lví safari a lodní vybavení, které představují bohatý a obohacující zážitek.

Mahatma Gandhi Park:

9 slavných parků v Bhubaneswar s obrázky | Styly v životě

Mahatma Gandhi Park vyvinutý Výborem pro rozvoj Bhubaneswar je tvořen krásnými upravenými trávníky, které jsou bejeweled s rockeries, potoka a kašna. V parku se také nachází joggingová dráha pro fitness nadšence. Zahradní osvětlovací systém osvětlí park večer. Obří socha Mahatma Gándhího, sedícího v modlitebném postoji, je jednou z mnoha atrakcí návštěvníků,.

Kaktus zahrada:

parky-v-bhubaneswar-kaktus-zahrada

Jak uvádí jména, zahrada je vybavena rozsáhlou sbírkou kaktusů. Cactus Garden se nachází v těsné blízkosti Ekamra Kanan a Nicco Park a proto vidí spoustu návštěvníků a turistů, kteří přijíždějí do malebné krásy zahrady.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

29 + = 30