Blog

Krása tohoto stavu je bezkonkurenční nikde jinde. Vyráběla skvělé básníky i těch nejobávanějších mužů. Zde je seznam krásných parků a zahrad Džammú a Kašmír.

Slavné a krásné parky v Džammú a Kašmíru se snímky:

Národní park Dachigam:

Nachází se 22 km od letního hlavního města Srinagar, tento park získává své jméno z deseti vesnic, které byly převedeny do tohoto parku. Kvůli obrovskému rozdílu v nadmořských výškách v tomto parku existuje velmi jasná demarkace mezi mírně svažitými travnatými plochami a ostrými skalními útesy. Část, která je za hranicí stromu, má jedinečnou neúrodnou krásu, která je příjemným smyslem pro vaše smysly.

parky in jammu and kashmir

Hlavní druh zvířat, který je nejznámějším druhem Dachigamu, je Hangulský nebo Kašmírský jeleň. Ptáci mohou navštívit různorodé druhy ptáků, jako jsou: skořicový vrabec, pygmy owlet, břečťan, oranžový a červenohnědý modrý mák, aby zmínil několik.

Národní park Hemis High Altitude:

Nachází se v Ladaku, je to největší ohlášená chráněná oblast v Indii a druhá největší sousedící chráněná oblast. Být největším národním parkem v jižní Asii, je domovem počtu ohrožených savců včetně sněžného leoparda. V parku je také 400 letý klášter Hemis. Památka v historické hedvábné cestě do Číny, tento park je dechberoucí melee během festivalu Hemis Tsechu.

9 Nejlepší parky a svatyně v Džammú a Kašmíru Styly v životě

Je to jediné útočiště, které obsahuje Shapu, hnědý medvěd Eurasian, kořeny červené a trans-himálajské. Je to díl studené dezertní oblasti bez motorových silnic. Je to dobré místo pro pěší turistiku a ráj ptáků.

Vidět víc: Národní parky Madhya Pradesh

Národní park Kishtwar:

9 Nejlepší parky a svatyně v Džammú a Kašmíru Styly v životě

Národní park je těsně nad městem Kishtwar na drsném a strmém terénu, kde se nacházejí různé pastviny kočovných kmenů. Podnebí je příjemné po celý rok s příležitostnými sněženími v prosinci a lednu. Bohatá s vegetací má v této oblasti stromy, jako je stříbrná jedle, smrk, cedr, deodar, kaštan, vlašský ořech, javor, topol, ořech a modrá borovice. Hraje také přirozené prostředí pro Himálajský sněženka.

Národní park Salim Ali:

9 Nejlepší parky a svatyně v Džammú a Kašmíru Styly v životě

Také nazvaný Národní park městského lesa se nachází v Srinagaru, aby připomínal slavného indického ornitologa Salima Aliho. To bylo následně přeměněno na golfové hřiště The Royal Springs v novém tisíciletí. Park je domovem jelena pižma a nejméně 70 druhů ptáků, včetně Ring Dove, Paradise Flycatcher a Himalayan Monal.

Vidět víc: Wildlife Sanctuaries Of Kerala

Shalimar Zahrada:

9 Nejlepší parky a svatyně v Džammú a Kašmíru Styly v životě

Císař Jehangír postavil tuto zdobenou zahradu pro Nur Jahana. Nejatraktivnější oblastí jsou čtyři terasy postavené na zahradě. Čtvrtý, který byl nejlepší, byl vyhrazen královské rodině, aby se uzdravila s čerstvými květy léta a podzimu.

Chashma Shahi:

9 Nejlepší parky a svatyně v Džammú a Kašmíru Styly v životě

Shah Jahan položil Královskou jarní zahradu, která je známá jako nejlepší minerální voda pro zažívání. Také tečkované terasami mají některé z nejkrásnějších květin vyzdobených vysokými stromy. Je to velmi romantické místo, které je skutečně neskutečným zážitkem. To také představuje Indira Gandhi Pamětní tulipán zahrada, která je nebeský pohled na liniích tulipánů v plném květu. Proto je to největší tulipánská zahrada v Asii.

Vidět víc: Národní parky v Meghalaya

Nishat Zahrada:

9 Nejlepší parky a svatyně v Džammú a Kašmíru Styly v životě

Další mughal zahrada nastavena na pozadí slavného jezera Dal a Zabarwan kopce. To nabízí majestátní pohled na jezero Dal. Flotily Shikaras a dlouhá procházka v zahradě osvěží vaše smysly.

Verinag Spring Park:

9 Nejlepší parky a svatyně v Džammú a Kašmíru Styly v životě

Je to první turistické místo Kašmírské údolí při cestě po silnici z Džammú. Nachází se v okrese Anantnag, hvězdou atrakcí je Verinag jaro. Osmagální kamenná kotlina a pasáž kolem ní byla postavena císařem Jahangirem v roce 1620A. Později krásnou zahradu položil jeho syn Shah Jahan. Tato jaro nikdy nezasychá ani nepřechází a je považován za hlavní zdroj řeky Jhelum. Jedná se o památník národního významu, který byl vyhlášen archeologickým průzkumem Indie.

Obrázky Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

90 − = 85