Blog

Všichni jsme museli slyšet, jak výkon každý den udržuje naše tělo a mysl v klidu a aktivní. Zdraví odborníci a lékaři se zdál, že nemluví dostatečně o svém významu. Ale co čekáte na budoucí matky? Ano, potřebují také cvičení, dodržovat určitá omezení. Matka je pro mysl a pro tělo stresující. K překonání tohoto období gynekologové předepsali velmi lehké světle cvičení pro těhotné ženy ve druhém trimestru, kromě zdravé výživy a léků.

Druhý Trimester Exercises

Obecně se předpokládá, že cvičení během druhého trimestru, kdy plod začne rozvíjet tkáně a strukturu skeletu, je přínosné pro matku i dítě.

Cvičení během těhotenství Druhý trimestr:

Podíváme se na nejčastěji doporučené a bezpečné cvičení v druhém trimestru v těhotenství.

1. Chůze:

Cvičení During Second Trimester-Walking

Během ranního nebo pozdějšího večera během druhého trimestru těhotenství nic nenastoupí. Najděte ji společně s partnerem, který se bude pohybovat po boku, ať už je to váš manžel nebo blízkí přátelé, a vy jste povinni dostat osvěžující den úplně. Je lepší vyhnout se přeplněným oblastem, aby se předešlo nehodám. Krátká 20minutová chůze může dělat zázraky při zvyšování krevního oběhu v průběhu plodu a pomáhá vám odstranit celkovou letargii během těhotenství. Stačí si proklouznout do pohodlné boty a máte dobré jít!

2. Zvýšení nohou:

Cvičení During Second Trimester-Leg Raise

Vzhledem k tomu, že posilování dolní části těla tvoří nejdůležitější cvičení, je to ideální cvičení pro posílení jádra a vnitřních stehen. Chcete-li zvýšit nohu, musíte ležet na boku, položte hlavu na složené rameno a potom zvedněte nohu rovně na pohodlnou výšku, přičemž držte nohu vyrovnanou k tělu pokaždé. Během této doby by měla být druhá noha složena a volná ruka spočívající na zemi stabilizována.

Vidět víc: Cvičení pro těhotné ženy

3. Ramínka:

Cvičení During Second Trimester-Shoulder press

Toto cvičení uvolňuje tlak, který se vyvíjí na páteř kvůli dětskému ložisku, aby se zmírnila celková zátěž na horní části těla. Začněte sedět na židli vzpřímeně, zatímco narážíte ruce rovně paralelně k bokům. Doporučují se lehké závaží při roztahování. Dýchat a pomalu zvedat vytažené paže a zarovnat je s ušima. Při vydechování a opakování cyklu přiložte paže rovnoběžně k bokům.

4. Simple Squat Workouts:

Cvičení During Second Trimester-Simple Squats

Ačkoli pravidelné dřepy nejsou doporučovány cvičení během těhotenství 2. trimestru, člověk se musí těšit na posilování síly na kolenou. Za tímto účelem roztáhněte nohy stejně jako nohy židle, které budou použity pro podporu. Pomalu začněte jít dolů ohýbáním kolen. Musíte se zastavit, když stehna jsou rovnoběžná se zemí a zvednete se do předchozí polohy.

5. Boční rozteče:

Cvičení During Second Trimester-Side Stretches

Sedněte si vzpřímeně, zatímco natáhnete jednu nohu rovně a sklopíte druhou. Ujistěte se, že nohy sklopené nohy se dotýkají kyčle vyrovnané nohy. Pomocí jedné ruky, která je rovnoběžná s uchem, zkusit pohyb rukama. Toto se provádí sklonem těla ve směru natažené dlaně a druhou opačnou směrem k opačnému směru. Toto cvičení posiluje trup.

6. Cvičení prken:

Cvičení During Second Trimester-Plank

Toto cvičení je navrženo tak, aby zlepšilo sílu vašeho záda a předloktí. Zvedněte své tělo tím, že položíte na lokty a zápěstí a oblouk prstu. Tělo musí být při držení těla rovno. Příležitostně zvedněte jednu nohu nad rovinou těla pro cvičení kyčle.

Vidět víc: Jaké cvičení se musíte vyvarovat při těhotenství

7. Sedící letecká cyklistika:

Cvičení During Second Trimester-Sitting Air Cycling

Toto cvičení se může provádět při sedění nebo lhaní. Když to uděláte během sednutí, vyžaduje to, aby noha byla zvednuta jen tak, aby umožnila cyklický pohyb nohou. To je v podstatě mimikry skutečného cyklu.

8. Výtah a rameno:

Cvičení During Second Trimester-Lunge and Shoulder press

Pro výkřik musíme vyjít jednu nohu před druhou a klouzat tak lehce. Nyní začněte tím, že prodlužujete ruku a současně přikláčíte, dokud nebude koleno na stejné straně, jako je ruka o centimetry od země. To posiluje ramena, biceps a záda.

9. Kegelové cvičení:

Cvičení During Second Trimester-Kegel Exercises

Kegelové cvičení mají posílit pánevní svaly, které je třeba posílit při plodu plodu. To zahrnuje stlačení svalů pánevního dna ovládáním dýchání.

Vidět víc: Těhotenské cvičení Třetí trimestr

Jednou denně se cvičení stávají součástí rutiny, vede k pohodlnému a bezproblémovému těhotenství a celkově plodnému druhému trimestru. Pokud jste ještě nezačali, nejdříve začít nejdříve. Je lepší pozdě než nikdy!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + = 12