Blog

Kurkuma je známá jako "zlatý koření života". Tradičně, kurkuma je aplikována na indické nevěsty před svatbou, aby se záře a zářit kůže. Kromě toho je kurkum obecně používán jako základní složka různých kožních krémů, protože je přínosem pro rychlé zotavení a hojení. Používá se nejen jako základní složka při indickém vaření, ale také zmírňuje bolesti a jiné problémy při konzumaci horkým mlékem.

4 Homemade Curmeric obličejové balíčky pro všechny typy pleti Styly v životě

Dnes mám pro vás několik základních, snadných a účinných kuchařských obličejů. Vezměte prosím na vědomí, že před aplikací masky na obličeji provádíte test patchů, abyste se vyvarovali alergií a podráždění.

Turmeric Face Packs:

Zde jsou naše 4 nejlepší domácí kurkuma balení pro všechny typy pleti.

1. Mouka, olivový olej a kurkuma tvář balení:

4 Homemade Curmeric obličejové balíčky pro všechny typy pleti Styly v životě

Tato maska ​​má hydratovat a hluboce vyživovat pokožku. Současně odstraňuje nečistoty a čistí pokožku. Chcete-li, aby maska ​​vezme 2 čajové lžičky víceúčelové mouky v čisté a suché misce. Přidejte jednu vyrovnanou čajovou lžičku prášku z kurkuma a jednu čajovou lžičku olivového oleje a dobře promíchejte. Přidejte vodu, aby byla hladká pasta konzistence, která při aplikování neteče. Nyní pomocí zadní strany lžíce naneste silnou vrstvu masky na obličej a nechte oblast očí a úst. Nechte ho několik minut vysušit a poté opláchněte teplou vodou.

Vidět víc: Zelená čajová maska ​​Výhody

2. Jogurt, med a kurkuma tvář balení:

4 Homemade Curmeric obličejové balíčky pro všechny typy pleti Styly v životě

Maska je vynikající recept na odbarvení, suchost a časné známky stárnutí. Chcete-li udělat masku, vezměte 2 lžičky hustého jogurtu, 1 medovou lžíci medu a 1 pol lužního kurkuma. Dobře promíchejte a vytvořte hustou pastu. Aplikujte na kůži a nechte ji 20 minut. Potom opláchněte teplou vodou. Po prvním umytí může na kůži vypadat žlutá, ale umývání teplou vodou na chvíli pomáhá zbavit se žloutnutí. Maska by měla být používána až třikrát týdně, aby se zjistily její přínosy pro stárnoucí pokožku.

3. Gram mouka, mléko, citron a kurkuma tvář balení:

4 Homemade Curmeric obličejové balíčky pro všechny typy pleti Styly v životě

Jedná se o jeden z tradičních receptur, které přinášejí záře a získávají spravedlivou pleť pomocí kurkuma. Chcete-li připravit balení, použijte 2 lžičky čokolády, gramovou mouku, jednu čajovou lžičku citronové šťávy a 3-4 čajové lžičky syrového mléka. Smíchejte směs a v případě potřeby přidávejte více vody / mléka. Aplikujte pastu na obličej a krk. Nechte balení vysušit asi 15 minut. Poté trochu mléka a troubu obličej na obličej asi 3 minuty a opláchněte studenou vodou. Gramová mouka nemusí vyhovovat všem druhům pokožky a může způsobit suchou pleť, proto po odstranění balení použijte trochu zvlhčovače. Jedná se o jeden z nejlepších kurkátových obličejů.

Vidět víc: Potato Face Pack & Neem pro obličej

4. Sandalwood prášek a kurkuma tváří maska ​​pro mastnou pleť:

4 Homemade Curmeric obličejové balíčky pro všechny typy pleti Styly v životě

Jedná se o osvěžující balení pro vyhlazení pokožky a také čisté akné a pupínky. Potřebujete lžíci prášku z santalového dřeva (snadno dostupného v obchodě) a stejného množství prášku z kudrnu. Přidejte asi 2-3 čajové lžičky růžové vody a dobře promíchejte. Používejte vodu, pokud pasta není hladká. Na pokožku aplikujte silnou vrstvu, zejména zóny pupíku a akné. Podložte bavlněné podložky v růžové vodě a použijte přes oči. Lehněte, dokud se pasta nevyschne, pokud budete moci důkladně opláchnout studenou vodou. Můžete také použít ruční vodu jako toner po vyjmutí balení. Je to nejlepší kurkuma tvář balení pro mastnou pleť.

Kromě výše uvedených způsobů použití turmerického balení může být také smíchán s čistou vodou a aplikován přímo na obličej. Po odstranění masky vám nechává pokožku žlutou barvu. Po 2 promývání postupně zmizí.

Turmeric má vynikající antiseptické a antioxidační vlastnosti, které jej činí efektivní při léčení různých kožních problémů. Pokud kurkuma nevyhovuje pokožce, může být nahrazena neemovým práškem pro mnoho masky.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

83 − = 73