Blog

Paithani saree je velmi populární Marathi saree. Saree pochází z města Paithani v Maháráštře. Je dobře známá pro ručně tkané hedvábné saree a jasnou kombinaci barev. Můžete snadno identifikovat původní paithani sarees podle jeho postav a funkcí. Charakteristickými rysy těchto sarees jsou pávové palla s živými zari pracemi. Kaleidoskopický design je dalším unikátním znakem této saree tím, že tkví jeden barevný nit chlebově a jiný barevný délkový. Různé jiné motivy jsou také k dispozici v designu paithani sarees. Hranice a pallu jsou hlavními vrcholy paithani sarees. To je také považováno za jeden z nejbohatších saree, které jsou k dispozici v Indii, která je vyvážena do různých dalších zemí také.

Contents

Historie Paithani Sarees:

V případě, že jste zvědaví, co z nich dělá populární vyhledávanou volbu, je zde několik věcí, které byste měli vědět o paithani sarees.

  1. Paithani pochází z dynastie Satvahana, která vládla mezi druhým stoletím BC a druhým stoletím nl.
  2. Tato jemná hedvábná rukavica se odváží dostat své jméno z města, ve kterém vznikly, což je Paithan, který se nachází v Aurangabadu, Maharashtra vzkvétal během doby Mughals, zvláště během vlády Aurangzebu. Usmrtil Jamamských tkalců, aby je povzbudil, aby produkovali něco kreativního a novověkého, a proto Paithani představil různé novinky ve vzhledu tradičního Paithaniho.
  3. Když Paithani tkací průmysl zaznamenal překážku průmyslové revoluci a vzhledu britské vlády. V 17. století Peshwas převzal odpovědnost za sebe, aby podpořili řemeslo, a následně usadili Paithaniho tkalcovství v Yeola, která je nyní výrobním centrem Paithaniho. Od té doby Paithani zažil nový život.
  4. Jednou ze specialit Paithani sarees je, že je k dispozici v obou šesti a devět yardů, nejvíce zajímavá část o Paithani handloom je, že obě strany saree vypadají přesně to samé. Dokonce i hranice a palla! To je známka ruční paithani.

Nejlepší a krásné čisté Paithani Sarees se snímky:

Zde najdete 30 nejlepších paithani sarees s obrázky, které jsou ilustrovány obrázky, které vás jistě přitahují.

1. Design červené barvy květů Paithani Saree:

paithani sarees

Tato červená paithani saree má zlaté zari práci polka tečky po celé saree. Hranice a pallu mají fialové a růžové květy. Hranice této saree je mnohem širší, díky níž vypadá nádherně se zari. Tento tradiční paithani hedvábí má lesklou strukturu, díky níž je tento saree atraktivní.

2. Zelená Paithani Saree se zlatou koncipovanou hranicí:

Paithani Sarees 2

Tato nová paithani saree má světle zelený efekt, který je v kontrastu s vícebarevnými okraji. Je to opravdu cenný výhled. Zlaté motivy se dělají přes zelenou část sárí. Ručně tkaný páv navržený hranice a pallu je hlavní atrakcí. Zvláštností této saree je nádherná palla a hranice. Chcete-li mít kontrastní vzhled, párujte saree s červenou a zlatou barvou.

3. Modrá Paithani Saree s červenou a zlatou hranicí:

Paithani Sarees 3

V této paithani hedvábné saree je hlavní práce vidět na sekci pallu. Červená a zlatá zari pruhovaná hranice běží po celém tomto saree. Zvláštní tradiční stylové motivy se dělají po celé živé modré části. Pallu je hlavně zlatá závitová část s různými závitovými květinovými vzory.

4. Handloom Paithani Saree:

Paithani Sarees 4

Stínované fialové saree se zlatými díly vypadá krásně. Tento fialový paithani handloom saree má na sobě zlaté polka tečky. Hranice a palec jsou navrženy různě s červenými a zelenými meeny. Tyto jemné meeny práce jsou ručně tkané návrhy a mají tradiční vzhled. To je jeden z nejlepších paithani hedvábných sarees.

5. Bílý potisk Paithani Umělecký hodváb Saree:

Paithani Sarees 5

Tento špinavě bílý umělecký hedvábný materiál paithani prostě texturovaný tělem s nádherným pallem. Jednoduché zlaté hranice s elegantním červeným ostněním na obou stranách hranice projíždí po bílé paithani saree. Fialové a zelené vzory na pallu jsou velmi oko chytlavé. To lze nosit v tradičních nebo náboženských příležitostech. To je jeden z nejlepších paithani hedvábných sarees.

6. Sky Blue modrý barevný těžký Pallu Paithani Saree:

Paithani Sarees 6

Tato nejnovější paithani saree má modrou barvu, která je smíchána s hedvábnou strukturou. Vy jednoduše vypadáš nádherně i v tomto světle stínovaném saree. Široké okraje jsou zřetelně zvýrazněny a spodní část pallu má stejné vícebarevné práce. Přesto modré tělo saree má zlaté tečky v celé saree.

7. Pire Paithani Saree:

Paithani Sarees 7

Vlastní opravné práce jsou vidět v tomto rani, tmavém odstínu růžové barvy paithani hedvábí saree. Je kombinován s prostými zlatými okraji. Pallu je v kontrastu se zlatou základnou a na něm se dělají návrhy páv. Moderní styl je kombinován s tradiční paithani saree vypadá elegantně. Tento designový saree lze nosit na recepci.

8. Tmavě modrá Paithani Silk Saree s Meena Booties a Peacock Style:

Paithani Sarees 8

Tato paithani saree má meena boty na modré části těla. Tato tmavá stínovaná modrá je kombinována se zlatou a červenou barvou, která odráží vzhled. Pallu má kruhové a pávové provedení alternativně. Obohacující zlatá barva se zdá být exkluzivní hlavně zeleně.

9. Hořčice žlutá Paithani Silk Saree:

30 Krásná kolekce Paithani Saree s obrázky Styly v životě

Hořčat žlutá paithani saree vypadá krásně s oranžovou hranicí. Oba žluté a oranžové barvy jsou poměrně jasné a tento výhled je také vylepšen zari. Žluté úseky mají vzory zlatých motivů a oranžová palla má vícebarevný pávový design se zlatými pruhy. Zlaté zari pásky také běží podél oranžové hranice.

10. Tradiční bílé Paithani Saree s oranžovou hranicí:

Paithani Sarees 10

Tato tradiční paithani bílá saree má oranžovou designovou paletu. Má také oranžové hranice se zari pracemi. Zari funguje podél hranice a nad palou je opravdu velmi oko chytlavé. Určitě se vám bude líbit tato unikátní saree. V současné době se bílé sarey dávají přednost pouze starším ženám, současná generace dámy si také vybrala tuto kombinaci.

11. Žlutá barva se zelenými hranicemi Paithani Saree:

Paithani Sarees 11

Zelená a žlutá saree vypadá velmi nádherně s barevnou kombinací. Přestože je to jednoduše navržené paithani hedvábné saree, hedvábná textura spolu s kontrastními barvami činí tento saree zcela elegantní. Pallu se skládá z páv ve stylu designu se zari prací a hranice je jednoduše zlatavě zelené.

12. Lesklá růžová Paithani Saree:

Paithani Sarees 12

Tento paithani hedvábný saree má lesklý růžový efekt s jedinečně navrženým pallem. Tato barva dokonale vyhovuje ženám, které mají spravedlivou pleť. Pallu má kaleidoskopický efekt s vícebarevnými barvami. Hranice mají návrhy páv s různými barvami a také se zari. Vyzkoušejte to nejnovější z kolekce paithani saree.

13. Černá a bílá Peshwai Paithani Saree:

Paithani Sarees 13

Kontrola bílého a černého designu je vidět všude v tomto peshwai paithani saree. Kontrolní vzory jsou smíšené s tímto paithani hedvábím. Zelená hranice probíhá podél sárí se zlatými zari. Pallu se také skládá ze zelené části se zlatými konstrukčními díly. Toto je jedna z nejlepších paithani sarees. Tento nejnovější design paithani saree je elegantní a dodává tradiční dotek.

14. Designer Paithani Saree s modrou hranicí:

Paithani Sarees 14

Živé barvy sárí jsou červené a modré. Oba tyto nádherné barvy vypadají atraktivní s touto kombinací v tomto kusu paithani saree. Zlaté motivy se dělají po celé červené části a modré pallo má třpytivé zlaté dílo. Tato saree vypadá naprosto elegantně a můžete ji spárovat s třpytivou zlatou nebo modrou barvou.

15. Zelená paithani hedvábná saree s oranžovou pávou hranice:

Paithani Sarees 15

Tmavě zelená paithani Silk Saree má malé zlaté tečky, které zdokonalují toto temné stínované saree. Na oranžových okrajích probíhají jemné zlaté práce. Lesklý zlatý pall má návrhy bloků ve stejných barevných kombinacích. Tento geometrický vzor napříč sareem vypadá perfektně ve vás. Zelená halenka se zlatými motivy doplní výhled.

16. Černá barva Paithani Saree se zlatou hranicí:

Paithani Sarees 16

Černá je vždy preferovanou volbou. Toto saree má kontrastní barevný efekt se zlatými a oranžovými kontrastními barvami. Oranžové ohraničení s jemnými zari pracemi mají lesklý výhled. Polka tečky jsou po černé saree kromě palety. Pallu s různým stylem designu vás přitahuje do této černé paithani saree.

17. Violet Paithani Silk Saree s oranžovou ohraničkou:

Paithani Sarees 17

Violet paithani hedvábné saree má malé tečky po celém těle této saree. Oranžové a zlaté nitě jsou tkané současně, aby saree měl lesklý vzhled. Jemná strukturovaná paithani saree má živý výhled. Palla je oranžově zbarvená v tomto designu zari práce jsou hotové.

18. bohatá modrá Paithani Saree se zeleným okrajem papoušků:

Paithani Sarees 18

Tato semi-paithani saree má zvýrazněnou kombinaci. Parrot zelený okraj a palec sekce je kombinována s tímto bohatým modrým paithani hedvábím. Tato saree má zlatý motiv a hranice jsou jednoduše navrženy. Zelená palla má různé zastíněné zelené a modré dílo. Toto je jedna z nejlepších paithani sarees.

19. Bright Red Peacock Border Umělecký hedvábí Paithani Saree:

Paithani Sarees 19

Tento umělecký hedvábí paithani saree vypadá opravdu velkolepý s červeným efektem. Tato nádherná červená barva se hodí všem a tato svatební saree má těžko navržený palec. Peacock styly jsou provedeny podél dolní poloviny pallu. Hranice jsou navrženy stejným způsobem hlavně v zelené a zlaté barvě.

20. Tyrkysový hedvábí Zari hraniční ručně tkaný Paithani Saree:

Paithani Sarees 20

Tento tyrkysový hedvábný hedvábný paithani má zklidňující efekt. Hranice a palec jsou navrženy odlišně. Zlaté žluté tečky jsou nad tyrkysovou částí. Hranice má kaleidoskopický efekt modré a zlaté, která je zobrazena jednoduše. Pall je kontrastován se zlatým efektem a na něm se dělají vícebarevné pávové styly.

21. Purple Paithani Silk Saree s více barevnými Pallu:

Paithani Sarees 21

Tento kus je perfektní na svatbu a přitahuje ženy svými nádhernými pracemi. Květinové práce jsou prováděny podél hranice a stejným způsobem je pallu navržen s vícebarevným květinovým efektem. Violet je minimální barevná složka tohoto paithaniho hedvábného saree, který nepochybně zvyšuje krásu této saree.

22. Zelená a tmavočervená Pure Paithani Handloom Silk Saree:

Paithani Sarees 22

Toto saree s rukojetí má tmavé odstíny, má kaleidoskopický účinek v celém tomto paithaniovém hedvábí. Tato tmavá zelená barva má rovněž červenavý efekt, protože dvě různé nitě jsou tkané dohromady. Zlaté motivy se dělají po celé saree. Červená palla má chrámovou konstrukci nad hladkým okrajem a má také vzory páv. Toto je jedna z nejlepších paithani sarees.

23. Bílý vlastní design Paithani Silk Saree se zeleným pallem:

Paithani Sarees 23

Tato bílá paithani saree má minimální vzory nad tělem saree. Skládá se ze zelené, elegantní hrany. Pale má zelenou barvu, na které jsou návrhy velmi jemné. Tato saree je vhodnější spárovat se zelenou barvou. Toto je jedna z nejlepších paithani sarees.

24. Bílé a červené Paithani Handloom Silk Saree s vlastním designem:

Paithani Sarees 24

Kombinace červené a bílé barvy má tradiční dotek. Tato červeno-bílá kombinovaná paquetani handloom hedvábná saree vypadá velmi elegantně. Většina sáre je ponechána prostá a jednoduchá, s výjimkou okraje a palety. Jemné práce se dělají přes pallu a hranice. Toto je jedna z nejlepších paithani sarees.

25. Vícebarevný designér Paithani Saree:

Paithani Sarees 25

Designový vzhled této paithani saree má neobvyklý výhled. Speciální dotek je dáno v této saree tím, že poskytuje květinové vzory v celé této saree. Jedná se o čas, který se saree handloom, protože se skládá z velmi jemných vícebarevných vzorů. Toto je jedna z nejlepších paithani sarees.

Vidět víc: Gota Saree Designs

26. Pristine White Paithani Silk Saree s malými botami a hranicí Real Zari:

Paithani Sarees 26

Malé boty nad bílou barvou této paithani saree poskytují eleganci. Zari hranice mají pavouk stylové vzory a orangish efekt. Božství tohoto nedotčeného bílé saree je opravdu pozoruhodné. Tuto saree můžete přidat do své svatební barvy a přidat některé tradiční hranice a design.

27. Bílý vlastní design Paietani Handloom Saree:

Paithani Sarees 27

Samolepící práce na bílé barvě paithani saree je jedinečnou vlastností této saree. Tato saree nemá těžké návrhy. Vlastní díla vypadají jednoduše. Pokud dáváte přednost jednoduše navržené paithani handloom saree, musíte se rozhodnout pro toto s hnědými a mořskozelenými porcemi. Moře-zelená blůza s krátkým rukávem dokonale jde s tímto kusem saree.

Vidět víc: Kantha výšivky Sarees

28. Trendy Pink Paithani Saree s černou a zari hranicí:

Paithani Sarees 28

Pink se kombinuje s černými barvami, což vám dává módní vzhled. Tato trendová růžová saree má lesklý efekt. Černá a zlatá barva má tradiční vzory. Dolní část má stříbrné zlaté a černé části, které mají nádherný výhled. Můžete si vybrat s touto sareou černé blůzy s designem. Toto je jedna z nejlepších paithani sarees.

29. Modrá zelená Paithani Saree se Zari hranicí:

Paithani Sarees 29

Kaleidoskopický efekt této saree vypadá úžasně a živě. Lesklá struktura a modrozelený kaleidoskopický efekt zvyšují jasnost této paithani saree. Světlo dopadá na tuto saree se odráží v různých směrech, což vede k různým barevným odstínům. Velkolepý oranžový palec a hranice jsou opravdu velmi oko-chytlavé. Toto je jedna z nejlepších paithani sarees.

Vidět víc: Leheriya Sarees

30. Purple-Olive Paithani Silk Saree se Zari hranicí:

Paithani Sarees 30

Tento tmavě fialový efekt tohoto sára je kompenzován fialovými a růžovými okraji. Zari pracuje podél hranic a zdůrazňuje vaše saree. Pallu má stejné konstruované práce podél spodních částí. Tento design paithani saree vypadá milostivě a je jasný.

Jednoduché nebo těžké navržené paithani sarees jsou k dispozici na trhu. Tento paithani hedvábný ručně tkaný sarees vás vyznívá nádherně se svými zari hranicemi a těžkým designem pallu. Specialita těchto paithani sarees je navržena pallu s kaleidoskopickým účinkem.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

15 − 6 =