Blog

Radost z rodičovství je v posledních několika měsících tažena dlouhou řadou otřesů. Jak se říká, že se jedná o dohodu dvou mužů, rodiče se nejprve rozhodnou, zda přinesou nový svět do tohoto světa. Těhotenství je pro všechny jiné lidi tak odlišné. Zatímco pro druhé nebo třetí matky to může být stejně jednoduché jako piknik za slunečného dne, zatímco pro druhé to může být vichřice nočních můr, zejména pro matky poprvé. I když v knihách o těhotenství šťastná matka, která se snaží předvést svůj břicho, vypadá dokonale nasycen v blaženosti, skutečný život se může trochu lišit od těch lesklých papírů.

22 weeks of pregnancy

Tam matky vypadají perfektně se zářivým leskem, ale ve skutečnosti vidíte každý den nový hnědý náplast. Tam by matky mohly vypadat perfektně s velkým hamburgerem a zde zoufale kontrolujete jíst rychlé občerstvení, přinášíte touhu uspokojit hlad. Ale noční můra tam ani nezačíná. Obvykle se jedná o bezesné noci a často se mění nálady, po nichž následuje deprese a strach. Přísná tabulka stravování se sestavuje s hodinovými postupy k lepšímu těhotenství. Časté zákroky s lékaři a pečlivost, která vás brání v tom, abyste se bavili se svými dívkami, jsou některé z výzev, které má mateřství přinést.

Vidět víc: 20. týden těhotné dítě hnutí

Když se dítě poprvé utvoří, nazývá se blastocyst, což je pak jednoduchá koule života, která se stane cestou mateřskou vajíčkovou trubicí a připojí se k stěně vaječníku, která je také známá jako placenta matky. Právě tady se dítě živí od matky a roste do embrya a pak do plodu. Konečně po 40 týdnech je přiveden na svět jako nový život. Během těchto 40 týdnů se dítě otočí ze špičky života do plně fungujícího komplexního nervového systému, který zahrnuje maso a maso člověka, a je tak zázrakem života.

Co si myslíte o tomto týdnu:

Pro většinu matek se tento problém snadno potýkají, jakmile klesne každodenní rutina. Je zde samozřejmě láska a podpora jejích rodinných příslušníků a samozřejmě její malé dítě, které se také s měsíci učí spolupracovat s matkou. Ranní nemoci jsou nyní pomalu nahrazovány chrápáním kvůli růstu estrogenu ve vašem těle. Zaznamenáváte však, že vaše bezesné noci se plodí. Pomalu vidíte, že se přizpůsobujete novému souboru pravidel a budete dbát na vaše přání dítěte. Dobrá devět měsíců dělá tento vztah s dítětem silnější než kdy jindy. Tato dobrá devět měsíců se však počítá v týdenní podobě, kdy 40 týdnů tvoří devět měsíců.

Vývoj plodu dítěte:

Tyto 40 týdnů jsou rozděleny do tří částí - prvního druhého a třetího trimestru na základě skutečnosti, že se dítě vyvíjí pomalu, přičemž každý trimestr vykazuje různé kroky vývoje. 22. týden spadá do druhého trimestru a to jsou hlavní body tohoto týdne.

Krevní funkce:

Během této doby se játra dítěte začínají plně pracovat s ním a produkují moč filtrovanou játry. Ale hlavním vrcholem týdne je vlastní červená krev vašeho dítěte. Během těchto týdnů se živil s vaším podílem krve a 22. týdnem dítě může produkovat vlastní červené krvinky. Tyto červené krvinky je třeba rozdělit enzymy, které se zázračným způsobem již začaly vyrábět v těle dítěte. Pak přichází otázka energetických buněk rozpadaných z červených krvinek. Bilirubin může nyní vaše dítě vyrábět.

Vidět víc: 21 týdnů těhotenství

Sense Alert:

Do 22. týdne jste jako matka již překročili středový bod a tak je vaše dítě. Vaše dítě je nyní na půli cesty a funguje jako lesklý nový penny. Jeho akutní síť nervových sítí v těle se zformovala a vyrostla. Nervové konektory, myeliny začaly posílat rychlé impulsy do mozku a proto se jeho smysly postupně rozvíjejí. Úžasné a obličejové rysy, jako je úsměv, mohou být zaznamenány. V ostatních velkých zprávách se jeho zvedání stává silnější, jak se jeho oční zrak zlepšuje a on se stává opatrný svým hlasem, který se seznámí.

Její hnutí:

Do 22. týdne lze snadno určit pohlaví dítěte, což je něco, co lékaře nechá rodiče. Ale co může být zachyceno v ultrazvuku, vaše dítě se pomalu ožívá. Ultrazvuk může zachytit obrazy jejího vloupání o změně polohy a dokonce spí ve své oblíbené pozici. Některé pohyby mohou být zaznamenány, jako je její dotýkání se s obličejem nebo sání palce nebo usměvavý nebo zamračený atd.

Baby Growth:

Do 22. týdne se stala osobou, která se podobá miniformě své matky nebo otce. Její tvář je nyní zřetelná a její zuby pupeny a dásně posilují. Její srdeční tep je nyní jasně slyšet a teď váží 1 libru. Jeho prstové a špičaté nehty jsou tvořeny a tak je jeho oči, nicméně duhovka ještě není tvořena.

Vidět víc: 29 týdnů vývoj plodu

Orgány:

V této fázi se dítě vyvíjí hodně, všechny vnitřní orgány dítěte začnou pracovat. Funkce jater a ledviny bude zahájena; Odpady budou filtrovány ledvinami a játra začnou produkovat červené krvinky. Plíce začnou přijímat kyslík a vydechují oxid uhličitý. Srdce také začne fungovat; srdeční rytmus se slyší stetoskopem na žaludku matky. V tomto stadiu je vyvinut nervový systém, v těle se objevuje masové propojení nervů. Budou se také rozvíjet funkce mozku.

Kosti:

Je to doba, kdy se kosti začaly rozvíjet a získávat silnější strukturu. Dítě nyní získává schopnost pohybovat se v orgánech, jako jsou pohyby v počáteční fázi, ale pohyby budou nyní odlišné a jasně pozoruhodné. Jakmile dítě vyvine kosti a klouby, začíná se zhoršovat jeho ocasní kosti. Nejdůležitější věc, kterou je třeba mít na paměti pro váš stav a vaše dítě v této fázi je udržovaný příjem vápníku. Příjem mléčných výrobků a potravin bohatých na vápník je důležitý, protože dítě potřebuje více vápníku pro vývoj kostí.

Symptomy 22. týdne těhotenství a jak překonat:

Matka tento týden by mohla cítit:

Špatné trávení:

Vaše malé dítě používá vaše energetické buňky a živiny ve vašem těle a předtím, než vaše tělo může regenerovat energetické buňky, spotřebuje se více. To způsobuje podivný scénář, kdy okamžité krmení dítěte zaplněné růstem hladin ženských hormonů způsobuje špatný případ poruchy trávení. Nepoužívejte v meds takhle, protože dítě uvnitř může být vystaveno drsným chemikáliím. Poraďte se s lékařem a počkejte na jeho odbornou radu.

Něha:

Matka v tomto okamžiku může být trochu citlivá kolem roztažené oblasti. toto zahrnuje oblast břicha většinou, ale někdy to může být i vaše prsa, která by mohla trochu vyčerpat. Chcete-li překonat situaci a striže na celku, nezapomeňte na obvyklý lék - olivový olej a tělové masáže. Někdy se také pomáhá při kompresi za studena.

Vybít:

Nejčastější je mít v těhotenství více vaginálního výtoku. Je neškodný a není tak odlišný od výtoku před těhotenstvím. Normální vaginální výtok je znám jako leucorrhoea. Jedná se o pižmovou vůni, která udržuje vaginu čistou. Vaginální výtok nemá žádné způsoby, jak je překonat a má šanci na infekci. Doporučuje se, aby byl čistý a hygienický. Existují některé klíčové body, které je třeba mít na paměti následovně

 • Zachovává genetickou oblast čistou a suchou.
 • Používejte vodu při mytí nezředěným mýdlem.
 • Vyhněte se použití parfémované bublinky nebo vaginálních deodorantů.
 • Vyhněte se použití vonných ubrousků.

Během vypouštění může dojít také k opuchu v pánevní oblasti, který se může dostat do kontroly pomocí balení ledu v oblasti s bobtnavostí. Noste volné a volné spodní prádlo, které sníží stres v tkáni a uvolní bolestivost a pánevní oblast

Chrápání:

Je těžké překonat chrápání během těhotenství. Průzkum uvádí, že čtvrtina těhotných žen trpí pravidelným chrápáváním a 25% hlásí příležitostně. Nosní pás je nejlepší způsob, jak mít klidný spánek bez otravného partnera.

Nemotornost:

Během těhotenství se mnoho žen cítí beznadějně, zvláště v posledních měsících. Zvýšená velikost břicha mění těžiště při převážení hmotnosti nad normální. Otok nůžek a nohou se může také objevit kvůli ztrátě síly břicha. Chcete-li překonat situaci, uvolněte se co nejvíce, když si uděláte čas. A může vám být doporučeno, abyste se učil s ohledem na těžiště

Aktivity 22. týden:

V době, kdy je 22. týden, budete chtít uklidnit drtivé duchy kolem sebe a soustředit se na několik dalších týdnů. Ale to tak nikdy není. Zjistíte, že se potýkáte se všemi pracovními dilematy, úzkostí a hormonálními změnami. Je lepší mít více cvičení a pravidelnou kontrolu. Doporučuje se, abyste si odpočinuli více než obvykle a starali se o sebe.

Dieta a cvičení pro 22. týden:-

Strava:

 1. Voda je tvůj přítel. Musíte se udržet v hydratovaném stavu, protože vás i dítě udržíte zdravou a dobře vyživovanou. Kromě toho vaše dítě potřebuje všechny živiny, které dokáže dovnitř.
 2. Sledujte své zdraví a stravu bohatou na bílkoviny. Je to 22. týden a potřebujete vše pro vývoj a zdraví vašeho dítěte. Chudé maso je bohaté na bílkoviny, ale není jediným zdrojem. Tofu se rovná spravedlnosti jako rostlinný produkt.
 3. Síla šalátu je něco, co nemůžete popřít. Ze zelí až po rajčata, mrkev a řepu, všechno má rád vlákniny a omega 3 mastné kyseliny, které jsou součástí vaší stravy s touto čerstvou zeleninou. Vyhněte se nálevu a olivám, protože mají zvýšený obsah sodíku.
 4. Potraviny jako banán, špenát, čočka a hrozny jsou bohaté na železo. Nyní je vrcholový čas pro vývoj vašeho dítěte a potřebuje všechny živiny při výrobě. Železné doplňky nestačí.
 5. Smoothies jsou dobrou volbou pro změnu, když se cítíte nevolně a chcete vyřešit potíže s jídlem, které by vás zabíjely sladké. Banány a granátové jablko s jahodami jsou dobrý nápad.

Cvičení:

 • Pánevní úseky jsou stejně účinné, jako v případě, že se ujistíte, že máte normální porod. Toto cvičení uvolňuje pánevní oblast, podobně jako název naznačuje. Úseky mohou být provedeny s polštářem, míčem nebo židlí.
 • Ačkoli hluboké dřepy budou brzy zakázány ve vašem stavu, je tento týden stále bezpečný. Takže předtím, než ztratíte svůj tvar, využijte co nejvíce.
 • Jóga uklidňuje nervy a pomáhá vám relaxovat. Tím zajistíte, že vaše vytrvalostní síla se zvýší a vaše dodávka je pohodlná.
 • Pánevní zbytek Nejdůležitější je zajistit pružnost v pánevní oblasti, která je již stresovaná. Těžiště by mělo být udržováno s polštářem nebo polštářkem, což je klíčová opatrnost při cvičení.
 • Pro 22. týden těhotenství se střely vytvářejí kvůli rychlému přírůstku hmotnosti. Cyklistika jako režim hubnutí je nejlepší způsob, jak proti těmto známkám působit.

Sex během těhotenství ve 22. týdnu:

Nebojte se o své dítě. Je stejně bezpečný, jako by měl být ve vašem vaku. V této fázi je zapotřebí trochu důvěrnosti, když vy a váš partner brzy sdílíte dítě. Pokud uprostřed všech změn nálady a špatného zdraví, vaše romantické nálady dává výzvu probuzení, není důvod, proč ne.

Tipy k překonání stresu během těhotenství:

 • V této fázi je velmi zranitelné, je lepší si odpočinout a je těžké si odpočinout, ale zaslouží si pro vás průlom.
 • Naplánujte si každý týden. O víkendu by bylo načase vykázat další týdenní aktivity. Tím získáte půdu, kterou budete držet, a snížíte stres.
 • Nikdy se nedotýkejte, jak někdo jiný měl zcela jiný příznak. Vždy víte, že každé těhotenství je jiné a způsob, jakým na ně reagujete, se bude lišit.
 • Pokud znáte pohlaví vašeho dítěte, nyní je čas nakupovat dětské oblečení. To vám dává lepší představu o vaší situaci, což snižuje stres o tom, co dělat v příštích týdnech.

Lékařské ošetření a kontrola:

Většina lékařských prohlídek bude velmi rutinní a vzhledem k tomu, že jste je udělali od posledních několika týdnů, bude to postup. Deformity a postavení dítěte se objevují při testování. Jen málo příznaků je potlačeno některými léky, které nemají žádný vliv na dítě a nereagují na těhotenství. Některé z těchto léků jsou:

Některé z těchto léků jsou:

 • Fever - Paracetamol nebo Acyclovir
 • Pálení žáhy - antacidy
 • Zácpa - Vyhněte se laxativním a minerálním olejům. Můžete užívat drogy jako Metamucil
 • Kašel - Dextromethorphan

Tipy a bezpečnostní opatření:-

 1. Dojem vašeho dítěte je nyní větší, a tím přichází zodpovědnost za přizpůsobení těžiště.
 2. Nepoužívejte dietu, která vidí ztrátu váhy. Být těhotná vám přinese váhu, je to ale přirozené.
 3. Podvázané děti jsou příznakem ženy, která během měsíců nedostala dostatek spánku. Odpočívejte vše, co můžete, a pak ještě víc.
 4. Příjem některých léčivých přípravků může ovlivnit těhotenství, proto doporučujeme konzultovat lékaře s lékařem.
 5. Vyzkoušejte mluvení se svým partnerem o všechno, co znáte a analyzujte všechna opatření, která je třeba vykonávat.

To bylo téměř 5 měsíců technicky mluví. Jedna věc, kterou můžete zajistit v dobrém čase v těhotenství, je, abyste zůstali tak šťastní, jak můžete po celou dobu. To nejenže vás zbaví stresu, ale také vám umožní uvolnit se a uvolnit, když se připravíte na svůj balíček radosti, abyste přijeli.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 67 = 71