Blog

Indie se může pochlubit některými z největších světových chrámů. Pojďme se podívat na 15 z nich.

1. Meenakshi Amman Temple v Madurai:

Největší Temples in India 1

V nádherném chrámovém městě Madurai stojí chrám Meenakshi Amman 170 metrů vysoký a má 14 gopuramů. Tento nádherný chrám je také známý jako MeenakshiSundareswarar Temple, které jsou alternativními jmény Parvati a Shiva. Madurai, chrámové město vzniklo 25 000 let zpět s touto svatou strukturou. Nad svatyní božstev jsou instalovány dva zlaté strukturované vimány. Jak vyplývá ze statistik, návštěvníci navštíví chrám každodenně a pátek 15 000 návštěvníků, což přesahuje 25 000 návštěvníků. Chrám je známý svými 30 000 sochami.

2. Chrám ThillaiNatarajah u Chidambaramu:

Největší Temples in India 2

Chrám ThillaiNatarajah v Chidambaram, v Tamil Nadu, věnovaný lordovi Shivovi, je jedním z největších chrámů v Indii. Od 12. století je ThillaiKoothan nebo Natarajh předsednictvím božstva chrámu. Chrám byl začátkem všech šalvějských chrámů. Chidambaram představuje jeden z pěti klasických prvků nazvaný Aakash (aether), který je známý jako PanchaBoothaSthalams. Chrám oslavuje mnoho různých festivalů po celý rok.

3. Chrám Brihadeeswarar v Thanjavuru:

Největší Temples in India 3

Brihadeeswarar chrám v Thanjavur je jedním z největších chrámů v Indii postavený císařem Raja RajaChola já v 1010 nl. Hlavním božstvem chrámu Brihadeeswar je lord Shiva. Má také modly pro Ashta-dipaalaky nebo strážce směrů, jako jsou Indra, Agni, Yama, Nirrti, Varuna, Vayu, Kubera a Isana. Na vchodu do chrámu se nachází velká socha Nandi nebo posvátný býk vytesaný z jedné skály.

4. Angkor Wat v Kambodži:

Největší Temples in India 16

Angkor Wat v Kambodži je chrámový komplex a největší náboženská památka na světě. Do konce 12. století se stala buddhistickým chrámem. Je věnován lordovi Vishnu a je jedním z nejlépe chráněných chrámů Indie. Jedná se o khmerské klasické architektonické stylové krásy a má symbol Kambodži, který se objevuje na národní vlajce. Chrám je známý svou vznešeností, extrémními basreliéfy a četnými devataraty, které zdobí jeho stěny.

5. Chrám Sri Ranganathaswamy v Srirangamu:

15 nejlepších největších chrámů v Indii Styly v životě

Srí Ranganathaswamy chrám se nachází v Srirangamu a je jedním z největších fungujících chrámů v Indii. To je uzavřeno sedmi soustřednými stěnami nebo prakarami a má 21 uzavřených gopuramů. Má 49 svatyní, vše věnováno lordovi Vishnu. Celý chrám se však pro náboženské účely nepoužívá. Ze sedmi soustředných zdí jsou tři pro soukromé komerční prostory, jako jsou restaurace, hotely, obytné domy a další.

6. Belur matematika v Kolkata:

Největší Temples in India 6

Belur Math se nachází na západních březích řeky Hooghly v Beluru, jen na okraji města Kolkata, kde sídlí Ramakrishna Math and Mission založená Swami Vivekananda, jedním z hlavních žáků Ramakrishny Paramahamsy. Je to pozoruhodné pro svou architekturu, která spojuje hinduistické, křesťanské a islámské motivy jako symbol jednoty mezi všemi náboženstvími.

7. Chrám Nellaiappar v Tirunelveli:

Největší Temples in India 7

Chrám Nellaiappar nebo chrám Arulmigu Swami Nellaiappar a chrám ArultharumKanthimathi se nachází ve starobylém městě Tirunelveli. Byl postaven před 3000 lety a je známý svými hudebními pilíři a dalšími nádhernými sochařskými nádhery. To bylo postaveno Muluthukanda Rama Pandiyan a má SomavaraMandapam, který je 1000 pillared hala. Chrám hostí nejstarší automobilový festival na světě.

8. Annamalaiyar chrám v Thiruvannamalai:

Největší Temples in India 8

Annamalaiyar chrám je hinduistický chrám zasvěcen Lordovi Shiva, který se nachází v kopcích Annamalai ve městě Thiruvannamalai. To je považováno za druhý největší chrám, pokud jde o oblast používané pro náboženské účely. Na čtyřech stranách má čtyři mohutné věže a čtyři vysoké kamenné zdi, stejně jako hradby z pevnosti. To má Rajagopuram, který je jedenáct stupňovitá nejvyšší východní věž. Chrám má opevněné stěny propíchnuté čtyřmi vstupy gopuru.

9. Zlatý chrám Sripuram ve Vellore:

Největší Temples in India 9

Sripuram Golden chrám je duchovní park, který se nachází na úpatí malého okruhu zelených kopců v městečku Malaikodi ve městě Vellore. Nachází se na jižním konci obce Vellore, místo zvané Tirumalaikodi. Zlatým chrámem Sripuramu je chrám Laxmi Narayan nebo chrám Mahalakshmi, jehož "Vimanam" a "ArdhaMandapam" jsou pokryté zlatou jak uvnitř, tak i venku.

10. Chrám Jagannath v Puri:

Největší Temples in India 10

Chrám Sri Jagannath se nachází v pobřežním městě Puri a je velmi slavným hinduistickým chrámem věnovaným Jagannathovi nebo lordovi Vishnu. Je to důležitá pouť pro hinduisty, protože spadá pod poutní místa Char Dham. Byl postaven v 12. století a předsednické božstva jsou ústředními formami lorda Jagannatha a Balabhadry spolu s bohyní Subhadra. Každoroční festival RathYatra nebo Chariot chrámu je obrovsky populární.

Vidět víc:  Seznam mešit v Indii

11. Chrám Jambukeswarar v Thiruvanaikavalu:

Největší Temples in India 11

Jambukeswarar chrám nebo Thiruvanaikaval chrám se nachází v Tiruchirapalli a je věnován Lord Shiva. Chrám byl postaven před asi 1800 lety jedním z prvních Cholas, Kocengannan. Jedná se o jeden z hlavních Shiva chrámů v Tamil Nadu, které představují Mahabhuta nebo pět prvků a zvláště tento chrám připomíná neer nebo vodu.

12. chrám VaitheeswaranKoli v Sirkazhi:

Největší Temples in India 12

V chrámu VaitheeswaranKoli se nachází 7 km od města nebo Sirkazhi v Tamil Nadu. Je věnován lordovi Shivovi, který je uctíván jako Vaitheeswaran nebo Bůh léčení nebo léku. Je to jedna z devíti chrámů Navagrahy nebo devět planet spojených s planetou Mars. Svatá ponoření do svatých vod nádrže Siddhamirtham, která obsahuje nektar, je řečeno, že vyléčí všechny nemoci.

13. Birla Mandir V Dillí:

Největší Temples in India 13

Birla Mandir se nachází v hlavním městě země, Dillí. Je také známý jako chrám Laxminarayan a je věnován téže bohyni. Je postavena na počest bohyně Lakshmi nebo bohyně bohatství a její manželka Narayana nebo Višnu. Byla postavena v roce 1622 a renovována v roce 1793. Je známo, že byl akreditován Mahátma Gándhí, otcem národa. Udělal pravidlo, aby umožnil vstup do chrámu bez ohledu na náboženství.

Vidět víc:  Slavné církve v Indii

14. Akshardham v Dillí:

Největší Temples in India 14

Delhi Akshardham nebo SwaminarayanAkshardham se nachází v hlavním městě Indie v Dillí. Chrámový komplex zobrazuje array nebo tradiční indickou a hinduistickou kulturu spiritualitu a architekturu. Chrám byl oficiálně uveden do provozu v roce 2005 Dr. A.P.J Abdul Kalam. Stoupá 43 m vysoká, široká 316 stop široká a dosahuje 109 m vysoký.

15. TiruvarurThyagarajaswamy chrám v Tiruvaruru:

Největší Temples in India 15

Chrám Sri Thyagarajaswamy se nachází v městě Tiruvarur a je starobylý. Je věnován Somaskandovému aspektu Lorda Šivy. Svatyně věnované Vanmikantharu, Tyagarajaru a Kamaalamby se nacházejí v chrámovém komplexu, který se rozprostírá na ploše 20 akrů sám. Má chrámovou nádrž s názvem Kamalalayam o rozloze 25 akrů, která je jednou z největších v Indii. Chrám chrámu je největší ve státě Tamil Nadu.

Vidět víc: Nejstarší chrámy v Indii

Obrázky Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 3