Blog

Telangana je nejmladším státem Indie. Zatímco to bylo synonymem pro informační technologie v posledních několika letech, tento region se může pochlubit některými z nejlepších chrámů Indie. Oblast Telangany byla pravidly mnoha královských dynastií, v jejichž panstvích byly vytvořeny chrámy. Některé z těchto chrámů jsou starší než 1000 let a stále jsou zcela neporušené. Hlavní vývoj chrámů, zejména ve městě Warangal, byl vyvinut během vlády Kakatiy. Králíci, jako je Raja Rudra Deva, velmi přispěli k blahu chrámů. Tyto slavné chrámy v Telanganě nejsou známy pouze pro uctívání, ale jsou nadčasové kusy minulé éry.

Telangana chrámy k návštěvě:

Zde je seznam chrámů ve státě Telangana, které jsou oblíbené mezi oddanými a turisty:

1. Chilkur Balaji Temple:

Chrámy of Telangana1

Nachází se na okraji Telangany, tento chrám je jedním z mnoha významných vlivných chrámů v regionu. Místní lidé považují tento chrám za epicentrum svaté a nemateriální energie. Podle legend, jestliže uctívač nebo návštěvník dává přání v tomto chrámu po 11 pradakshanách, pak se toto přání stane skutečností. Lidé ze všech částí země navštěvují tento chrám.

2. Sanghi Temple:

Chrámy of Telangana2

Tento chrám se nachází v místě, které se jmenuje Sanghi Nagar v Telanganě. Toto místo je asi 30 km od Hyderabadu. Chrám se nachází na vrcholu kopce a každodenně získává množství oddaných návštěvníků. Návštěvníci mají také privilegium zažít krásné scenérie kolem kopců, zatímco se vydávají do tohoto nádherného chrámu. Krása tohoto chrámu přitahuje lidi z celého světa.

3. Birla Mandir:

Chrámy of Telangana3

Birla Mandir nebo chrám nacházející se v Telanganě je považován za jedno z nejkrásnějších míst bohoslužby Indie. Chrám je postaven na pozemku o rozloze 13 akrů a byl postaven Birla Foundation. Tato organizace ahs postavila řadu chrámů po celé Indii. V chrámu jsou umístěny sochy lorda Padmavatiho, Andalu a Venkateshwary.

4. Beechupally Anjaneya Swamy Temple:

Chrámy of Telangana4

Jedná se o jeden z nejnavštěvovanějších chrámů Telangany. Svatyně se nachází na břehu řeky Krishna a zahrnuje řadu ghats, které jsou používány pro pushkara snanam. Tento chrám je každoročně navštěvován řadou oddaných a je považován za jeden z nejpopulárnějších chrámů v zemi.

5. chrám Gnana Saraswathi:

Chrámy of Telangana5

Tento chrám se nachází v místě, které se jmenuje Basar v Telanganě. Chrám zobrazuje svatou trojici, to jsou božstva tří mocných bohyň, které jsou bohyně Saraswathi, Kali, Lakshmi. Kvůli tomuto chrámu je Basar považován za svaté místo a každodenně získává množství oddaných.

Vidět víc:  Slavné chrámy v Uttar Pradesh

6. Chrám Srí Lakshmi Narasimha:

Chrámy of Telangana6

Nachází se na kopci v okrese Nalgonda, tento chrám je jedním z nejslavnějších hindských chrámů vůbec. Chrám ukazuje inkarnaci mocného lorda Višnu, který je velmi krásný. Po celý rok je do tohoto chrámu neustále spousta oddaných. Někteří z nich jsou jednoduše turisté, kteří přijdou k obdivování architektury tohoto chrámu a okolní krásy.

7. Surendrapuri chrám:

Chrámy of Telangana7

Mezi mnoha chrámy v Telanganě má zvláštní význam Surendrapuri chrám. Tento chrám spatří mohutnou sochu Pána Hanumana spolu s dalšími bohy a bohyni. Tento chrám není od Yadagiridutty příliš daleko a je jedním z nejslavnějších hindských chrámů v Indii.

Vidět víc: Chrámy v Rajasthanu

8. Karmanghat Hanuman Temple:

Chrámy of Telangana8

Další oblíbený chrám Hanuman nazvaný Karmaghat Hanuman Temple se nachází také v Telanganě. To je také jeden ze starých chrámů v Telanganě, který je postaven v roce 12th Století AD. Pán Hanuman je uctíván jako Dyana Hanuman nebo pokojný Hanuman. To je velmi populární mezi oddanými, kteří věří v sílu diety.

9. Chrám Jodinatha:

Chrámy of Telangana9

Nachází se ve vzdálenosti 38 km od Medaku, tento chrám je věnován LordJoginatha a je považován za jeden z nejlépe postavených a atraktivních svatyní v zemi. Jediným rysem tohoto chrámu jsou dva Lingas Shiva a Parvati, které se nacházejí vedle každého z nich.

10. Bhadrachalam chrám:

12 známých chrámů v Telanganu k návštěvě | Styly v životě

Nachází se na břehu řeky Godavari, Bhadrachalamis je jedním z prastarých chrámů v Telanganě. Je to místo uctívání Šrí Ramy Chandry Murthy, nebo lord Sri Ram. Modlina se říká, že je samozřejmě manifestovaná vigraha objevená kmenovou ženou v lese. Tento chrám postavil Tahsildar KancherlaGopanna během vlády Tanishi.

11. Temple tisíce pilířů:

12 známých chrámů v Telanganu k návštěvě | Styly v životě

Město Warangal je jedno z nejvýznamnějších historických památek Telangany. Toto místo hostí některé z nejslavnějších chrámů známých pro své umění a architekturu. Tisíce pilířů chrám v Hanumakonda je klasickým příkladem řemesel Kakatiya. 1000 pilířů je složitě vyřezaných do kamene s děrovanými obrazovkami, motivy a dalšími sochami.

12. Chrám Ramappa:

12 známých chrámů v Telanganu k návštěvě | Styly v životě

Také známý jako chrám Ramalingeshwara, chrám Ramappa se nachází v obci Palampet. Byl postaven generálem Recherlou Rudrou během doby Kakatiy za vlády krále Ganapatiho Deva. Jedinečnou vlastností tohoto chrámu je, že exteriéry jsou postaveny z červeného pískovce se živými obrazy mnoha mytických tvorů.

Zajímavostí o Telanganě je, že odvozuje jména od TrilingaDesam - tři hlavní shiva chrámy, jmenovitě Kaleshwaram, Srisailam a Draksharamam. Toto je spojení tohoto stavu s chrámy. Žádný výlet není úplný bez hledání požehnání těchto slavných bohů. Nejen, že jsou oblíbené pro své duchovní a náboženské vztahy, ale také pro svou dech beroucí architekturu a malebnou krásu, která je obklopuje.

Vidět víc: Chrámy Pandžábu

Obrázky Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

89 + = 99