Blog

Güzel ve anlamla dolu, tüy dövmeler herhangi bir kişi üzerinde bir ev bulabilir. Tüyler çeşitli anlamlara sahip olabilir ve tarih boyunca her kültürde kullanılabilir. Onlar, sanat için, statü ve sayısız diğer kültürel kullanımları belirtmek için araçlar yaratmak için kullanıldılar. Aşağıda, arzu ettiğiniz tüy bazlı bir dövme türünü belirlerken yardımcı olabilecek tüy dövme anlamları listesi yer almaktadır..

tüy-3

Tüy Dövme Anlamı

1. Gurur ve Güzellik

Tüy, birçok kültürde gurur, statü, güzellik, gençlik ve diğer özelliklerin sembolü olarak kullanılmıştır. Tavus kuşu tüyü gururla sembolik ilişki için iyi bilinir. Kartal tüyü, çeşitli statü temelli endikasyonlar için, özellikle Amerikan Yerli kültürleri olmak üzere, mayıs kültürleri aracılığıyla bilinir. Güvercin tüyleri gizem veya aldatmaca düşüncelerini uyandırırken, Güvercin tüyleri barışı simgeleyebilir. Tüyler çoğunlukla güzelliğe ve gençliğe işaret etmek için saçlara, kolye ve diğer yerlere yerleştirilmiş süslemelerdi..

tüy-2

2. Uçuş ve Özgürlük

Bir kuşun kanatlarının açık bir hatırlatması, tüy uçuşun, uçmanın, yükselen ya da kaymanın bir göstergesi olabilir. Pilotlar ve gökyüzüne giden diğer insanlar, tüyleri için kalplerinde özel bir yer bulabilirler. Özgürlük ayrıca tüy içinde bir ev bulur. Bir tüy kadar hafif olmak, bir özgürlük duygusu ve stres eksikliği anlamına gelebilir. Ayrıca, tüylü boksörlerin ayak filoları için bilindiklerinden daha fazla anlam ifade edebilirler..

3. Elementler ve Maneviyat

Pek çok kültür boyunca dört geleneksel elementten biri olan hava, tüyle sıklıkla belirtilir. Gök tanrılar, onların avatarları ve elçileri tüylerle ilişkilendirilebilir. Hermes'in ayakkabısı, ona Roma adı olan Mercury ile ilişkili hızı veren tüylerle süslenmiştir. Phoenix’in yanma tüyü de yeniden doğuş ve reenkarnasyon sembolleriydi. Maneviyat ve ruh genellikle tüy tarafından da sembolize edildi.

tüy-1

Tüy Dövme Anlam Varyasyonları

1. Renklendirme

Renk bir dövme için bir dizi anlam sağlayabilir ve tüyler genellikle canlı ve cesurdur. Siyah beyaz da bulunabilir. Kuzgunun tüyünün tekdüze karanlığı, bilgeliği, hileyi ya da ölümü simgeleyebilir. Martı tüyünün beyaz ve gri tonları, özgürlüğü ve açık denizi sembolize edebilir. Renkler, gurur, güzellik veya gençlik göstermek için cennet kuşları, tavus kuşu ve diğer güzel kuşlarda bulunabilir. Spektral kromatik renklenme, medeni hak hareketlerinin desteğini ya da form ve kimliğin birleşmesiyle ilgili daha soyut fikirleri simgeleyebilir. Güvercinin beyaz tüyünün ve bir sinek kuşunun yeşil tüyünün ayrılmasının, başka hiçbir şeyin yapamayacağı bir şekilde barış ve sadelik duygularınızı ortaya çıkaracağını görebilirsiniz. Hangi renklerin kişiliğinize en uygun olduğuna karar verene kadar düşüncelerinizde deney yapın.

2. Stil

Tüyün sadeliği ihtiyacınız olan her şey olabilir. Yansıtıcı su havuzunda yüzen basit bir tüy, tam olarak ihtiyacınız olan şey olabilir. Belki de hiper-gerçekçi bir tüy, ihtiyaçlarınızı daha iyi karşılar. Bir su rengi yorumlaması, dünyanın ve onun içindeki her şeyin uyumsuzluğunu gösterme arzunuzu daha iyi vurgulayabilir. Kapak işaretlerinden ve noktalardan yapılmış gerçeküstü bir çizim demir kelepçelerle tutturulmuş bir tüy ortaya çıkarabilir..

Tüy dövmenizi kendi yapmak için neler yapabileceğinize sınır yoktur. Düşüncelerinizin dünyaya özgü bir dövme yapmasına izin verin. Kendi anlamını ve kendi kişisel dokunuşunu ver. Deneyimli bir dövme sanatçısının değerli aracını boşa harcadığınızdan emin olun, bu yüzden başlamadan önce fikir ve düşünceleri hakkında onlarla konuşun..

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

53 − 50 =