Blog

7'de Better Skin'i başlattığımdan beri, ücretsiz cilt bakım kursum,'onlarca ve düzinelerce öğrenciyle (belki siz!) cildin mücadeleleri ve hedefleri hakkında e-posta alışverişinde bulundular..

Size daha iyi hizmet verebilmek için ben'En sık sorulan soruları takip ediyordum ... ve sen ne biliyorsun? Tekrar tekrar ortaya çıkan belli temalar var..

İşte insanların duyduğunu duyduğum en yaygın cilt bakımı hatalarından sekiz tanesi. Bu temelleri doğru bir şekilde elde etmek, sağlıklı bir cilt için ESSENTIAL!

1. Yüzünüzü Geceleri Düzgün Yıkama

Yeterince basit görünüyor, ama gerçek şu ki, çoğu insan'yatağa gitmeden önce yüzlerini iyice yıkamak. 

Genellikle bir kez temizleme'Her türlü kir, yağ, makyaj, güneş koruyucu ve silikon bazlı ürünlerden kurtulmak için yeterlidir. Bu yüzeyler cilt yüzeyinde kaldığında, tıkanmış gözeneklere, kopmalara ve dehidrasyona yol açabilir ve ayrıca rutinizdeki diğer ürünlerin işlerini yapmasını engeller.. 

Tek başına uygun gece temizliği cildinizi önemli ölçüde artırabilir!

İşte kullandığım ve önerdiğim temizlik ürünlerinden birkaçı:

2. Asla Arındırıcı Değil

Tamam, bazı insanlar pul pul dökülmeden uzaklaşabilir, fakat çoğumuz cildimizin yüzey tabakasında biriken ölü hücreleri temizlemeye biraz yardım etmeliyiz. Vücudumuzun doğal olarak 28 günlük bir döngüde dağılmasına rağmen, bu süreç yaş ve hormonal değişiklikler ile yavaşlar.. 

Sen ne zaman'pul pul dökülme, ölü cilt hücreleri, gözeneklerinizde tıkanıklıklara, siyah noktalara ve akne oluşumuna neden olabilir. (O zaman orada'post-inflamatuar pigmentasyon sonrası, ak. akne izleri.) Cildiniz kuru ve susuz kalmışsa, ölü hücre birikmesi de bu durumu kötüleştirebilir, nemlendirici ürünlerinizin canlı hücrelere ulaşmasını engelleyen bir bariyer oluşturabilir..

Peeling yapmaya başladığınızda, sonuçlar genellikle hızlı ve anında olur: daha az siyah nokta ve sivilce; pürüzsüz bir doku ve hatta ton; ve en iyisi, taze yüzlü bir parıltı.

İşte kullandığım ve tavsiye ettiğim peeling ürünlerinin birkaçı:

3. Aşırı Temizlik ve Aşırı Peeling

Temizlemeyen ve peeling yapmayan kısımlar, onları cildinizi soğutacak ve tahriş edicidir, hassas ve kuru bırakabilir. Kuru kuruluk, gözenekleri tıkayabilir ve ribaund yağ üretimine ve kırılmalarına neden olabilir. 

Sert ürünler büyük bir problemdir. Düşün: sülfat bazlı temizleyiciler, grenli fırçalar, güçlü asitler ve naylon temizleme fırçaları. (Evet, Clarisonic, ben'Sana bakıyorum.)

İşte kullandığım ve tavsiye ettiğim en temiz temizlik ve eksfoliyatçılardan birkaçı:

4. Zehirli Yağları Kullanma

Bunları topikal olarak uyguladığınızda veya yuttuğunuzda, bazı yağlar, aslında erken yaşlanmaya neden olacak kadar kararsızdırlar.. 

Çoklu doymamış yağlar veya PUFAlar olarak adlandırılan bu bileşikler, oksidasyona neden olan serbest radikallerin saldırısına eğilimli olan moleküler bir yapıya sahiptir. Oksitlenmiş bir yağ cildinizi iyi nemlendirebilir, ancak uzun vadede emilmesi (veya tüketimi) hücre ve bağ dokusu hasarı, yaşlılık lekeleri, tiroid baskılama ve diğer hormonal dengesizliklere yol açabilir.. 

Bu yağları eleyerek, sizi'Sadece cildinizi değil aynı zamanda sağlığınızı da iyileştirir.

İşte kullandığım ve tavsiye ettiğim güvenli yağlardan birkaçı:

5. Çok Nemlendirici veya Yeterli Değil

Nem zor. Cildimizi yumuşak ve nemlendirmek için biraz ihtiyacımız var, ama çok fazla (ya da yanlış tip) yağlanmaya, akne oluşumuna ve hatta cildimizin tembel olmasına neden olabilir. Bu, insanların ciltleri için çok zengin ve ağır olan nemlendiriciler ve yaşlanma karşıtı tedaviler kullandıklarında yaygın bir konudur..

Ama çok az nem ile, teninizin açık, kuru ve sıkıcı olur. Bunun büyük bir nedeni, pazardaki birçok nemlendiricinin't, aslında, nemlendirir. Zaman ve tekrar tekrar, sadece yanılsama Hidratlanmış cilt ve # x2014; sadece yüzeyi pürüzsüzleştiren bir silikon tabakası vererek. iğrenç!

Burada kullandığım ve içermeyen silikon içermeyen, PUFA içermeyen nemlendiriciler ve serumlardan birkaçı:

6. Güneşten Korunmanın Yanlış Yolu

Bugünlerde herkes, güneşten korunma hakkında, anti-aging'in her zaman SPF'de baştan ayağa slathering kadar basit olmasından bahsediyor..

Keşke bu doğru olsaydı! Güneş koruyucu önemli olduğunu düşünürken, gerçek şu ki, cildinizin kazandığını garanti etmiyor'Güneş tarafından zarar görmez. Bilmediğiniz şey, pazardaki MOST ürünlerinin'UVA ışınlarından, sadece UVB'den yeterli koruma sağlar. UVB ışınları güneş yanığından sorumlu olsa da, UVA ışınları "yaşlanan" ışınlar olarak bilinir, çünkü daha derinlere nüfuz ederler ve sonuçta cildimiz için daha zararlı olurlar.. 

Sen de yapabilirsin'Yaşlılık lekelerini önlemek için güneş koruyucuya güvenir. Pigmentasyonun yalnız ısı tarafından tetiklendiğini biliyor muydunuz? En iyi SPF bile'seni tamamen koruyacağım.

Ve sonra orada's Aşırı kullanım güneş koruyucu Sen bile giyiyorsun'Oklüzif içerikler oldukça komedogenik olabileceğinden güneşe maruz kalmamak problemlidir.

İşte kullandığım ve tavsiye ettiğim çinko bazlı güneş koruyucularından birkaçı:

7. Uyku ve Beslenmeye Öncelik Vermemek

Topikaller sadece çok fazla şey yapabilir ve kesinlikle yapabilirler'sağlıksız bir yaşam tarzı için telafi etmek. Böylece, bir sonraki "sıcak" cilt bakım ürünü veya tedavisinden sonra kovalanmadan önce, temelde daha iyi bir iş yapıp yapamayacağınızı düşünün.. 

Cildiniz ne yediğinizin, uyku alışkanlıklarınızın ve hormonlarınızın dalgalanmalarının bir yansımasıdır. Koyu halkalar, donukluk, cildi inceltme ve sivilce, düşük kalorili veya düşük proteinli diyetler, geç geceler, oruç, besin duyarlılıkları ve besin eksiklikleri olabilir.. 

Aşırı egzersiz, aktif tiroid hormon düzeylerini azaltarak cildinize de zarar verebilir.

İşte kullandığım ve önerdiğim yaşam tarzı ürünlerinden birkaçı:

8. Mükemmellik Bekliyor

İnsanlar sık ​​sık kırmızı halıda, magazinlerde veya Instagram'da gördükleri modeller veya aktrisler gibi cildi nasıl alabileceklerini soruyorlar.. 

Senin tenin ne zaman'Olmasını istediğiniz yerde değil, kusursuz, yersiz, göze çarpmayan yüzlerin görüntüsünü görmek kesinlikle sizi aşağı indirebilir ve # x2014; hatta toplama gibi kötü alışkanlıkları bile teşvik eder. 

Cildinize daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var? ben've daha iyi bir cilde doğru yolculuğunuza başlamak için ÜCRETSİZ yedi günlük bir kurs olan 7'de Better Skin'i yarattı. Parlayan, sağlıklı görünen bir cilt için en önemli ipuçlarını ve ürün önerilerini içerir. Gelen kutunuzdaki e-postaları almak için hemen buradan kaydolabilirsiniz..

Bu arada bana söyle:

Sence en kötü cilt bakımı hatası mı??
Burada bahsettiğim ipuçlarını veya ürünleri denediniz mi??
Cildinizde en büyük iyileşmeyi neler yaptı??

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

77 − 74 =