Blog

Çoğu çiftin ilişkilerinde bir noktada ilişki sorunları vardır. İyi ilişkilerin argümanlara sahip olmadığı yaygın bir yanlış anlamadır. Gerçekte, iyi ilişkiler iyi bir iletişim ve argümanları yapıcı bir şekilde ele alma becerisiyle ilgilidir. Bu ilişki sorunlarını önceden nasıl tanıyacağınızı öğrenirseniz, bunların nasıl çözüleceğini ve ilişkinizin yukarı çıkışlarını nasıl çözeceğinizi öğrenebilirsiniz..

Ortak İlişki Sorunları ve Bunları Çözme

10 Ortak İlişki Problemleri ve Bunları Çözme

1. Mali Sorunlar

Çiftlerin finansal problemleri olması normaldir. Bir düğünün maliyetini, yeni bir eve taşınmaya kadar, para sorunları yaygındır. Birçok boşanma aslında finansal sorunların yarattığı stres nedeniyle oluyor. Çiftler evlenmeyi veya birlikte hareket etmeyi seçmeden önce, finansal durumları hakkında bir konuşma yapmaları gerekir. Bir kişi tasarruf etmeyi seviyorsa ve diğeri hızlı bir şekilde para harcamama eğilimindeyse, daha sonra problemlere yol açabilir..

Çözümler

Dürüst olmaya ve finansal durumunuz hakkında konuşarak başlayın. Şu an önemli borçlara giriyorsanız, durumunuzun sorunun göz ardı edilmesine ve değişeceğine inandırmaya yardımcı olmaz. Finansal durumunuz değişmeye başladığında masraflarınızı azaltmanın yollarını aramaya başlamalısınız. Problemi çözmek için yaşam tarzı değişiklikleri yapmanız gerekebilir ve bu değişiklikleri erkenden yapmak daha iyidir..

Eşinize karşı nazik olun ve onları suçlamaktan kaçının. Çoğunlukla, her iki ortak da sorunun bir kısmından sorumludur, bu yüzden suçlama yapmak sadece daha fazla argümana yol açacaktır. Her ikinizin de sahip olduğunuz alışkanlıklara, probleme katkıda bulunun. Bir ortak, tasarrufta iyi ise, onlardan bir şeyler öğrenip aynı alışkanlıkları benimsemeye çalışın. Birlikte bir ortak bütçe oluşturun ve tasarruf edeceğiniz parayı ve borçları nasıl ödeyeceğinizi planlamak için kullanın. Ayrıca her ay fatura ödemenizden tamamen sorumlu olmanızı isteyebilirsiniz..

Bir tartışma sırasında asla para problemlerine yaklaşmak istemezsiniz. Her ikiniz de değişimlere açık olmanız için, sakin bir akılda olmanız gerekir. Kısa vadeli ve uzun vadeli hedeflere birlikte karar vermelisiniz. Çocuklarınızın kolej hedeflerini yaşlandıkça veya planlarken anne ve babanızın bakımı gibi gelecekteki planlarını da tartışmanız gerekebilir..

10 Ortak İlişki Problemleri ve Bunları Çözme

2. İletişim Sorunları

En iyi ilişkiler iyi iletişime dayanmaktadır. Çoğunlukla, bir ilişkide karşılaştığınız sorunlar iletişim sorunlarından kaynaklanır. Modern teknolojinin gelişiyle, iletişim kurmak aslında daha da zorlaştı. Facebook yayınları, televizyon şovları ve çevrimiçi haberler, partnerinizle gerçekten konuşarak ve birlikte çalışmanın yollarını bulabilir.

Çözüm

Tartışırken yapıcı olmayı öğrenerek başlayın. Partnerinizi hedef almak ve “Beni her zaman küçümsüyorsun” gibi şeyler söyleyerek onları savunmak yerine, “Senin gibi düştüğünü hissediyorum. . . “.Diğer kişiyi hedeflememek ya da bir şeyleri suçlamak için tartışmayı değiştirmek zorundasınız. Bunun yerine, partnerinizin kendini savunmacı hissetmeden, hissettiğiniz ve problem üzerinde çalıştığınız gibi konuşmanız gerekir. “Hiç olmadığın gibi ifadeler kullanmaktan kaçınmalısın. . . “Ya da“ Her zaman. . . “

Konuştuğunuz zaman partnerinizi dinleyin. Telefonuna bakma ya da saatini kontrol etme. Bunun yerine eşinize tam dikkatinizi verin. Çocuğunuzla veya iş yerinizle sık meşgulseniz, programınıza iş ortağınız için belirli bir süre ayırın. Bu süre zarfında, tamamen eşinize odaklanabilmeniz için telefonunuzu ve dikkatinizi dağıtır. Bir tartışmanız olduğunda, yapıcı olmaya odaklanın, isim çağrısından kaçının ve sesinizi yükseltmek için sesinizi yükseltmeyin..

10 Ortak İlişki Problemleri ve Bunları Çözme

3. Güvenle İlgili Sorunları Ele Almak

Güven, her ilişkide önemli bir özelliktir. Eğer ortağına güvenemezsen, ilişki başarısızlığa mahkum olabilir. Ne yazık ki, birçok insan geçmişteki ilişkilerden dolayı ortaklarına güvenmekte güçlük çekiyor. Geçmişte ne tür deneyimler yaşadınız önemli değil, ilişkinize güven inşa etmenin yolları vardır. Bir noktada, bir ortağa güvenmek en iyi şekilde almak ve almak için almanız gereken bir inanç sıçramasıdır..

Çözüm

Güven kazanmak için, yapacağınız ve tutarlı olduğunuz söylediklerinizi yaptığınızdan emin olun. Randevular için zamanında olun ve partnerinize asla yalan söylemeyin. Küçük beyaz yalanlar bile uzun vadede ilişkinize zarar verebilir. Eğer arayacağını söylersen, yap. Eğer geç kalacaksan, ara ve partnerinize haber ver. Eşiniz geç kaldıysa veya bir şeyler ters giderse aşırı tepki göstermeyin..

Bir tartışmanız olduğunda, geri alamayacağınız bir şey söylememeye dikkat edin. Kıskanç davranmaktan kaçınmalısın. Tartışmaya karşı adil olun ve partnerinizi dinleyin. Onunla aynı fikirde olmayabilirsiniz, ancak yine de duygularına saygı duymalısınız. Yaygın bir ilişki problemi, eski yaraların kazılmasıdır. Geçmişi gündeme getirmemeye çalışın, çünkü mevcut durumunuzla ilgisi yoktur ve geçmişin gündeme getirilmesi sadece probleminizi çözmeyi zorlaştırır..

10 Ortak İlişki Problemleri ve Bunları Çözme

4. İşler ve Errandlar

Bir ortak daha fazla saat veya ikinci bir iş yaptığında, diğer ortak çoğu zaman işlerin çoğunu yapmak zorundadır. Ancak bu düzenlemede potansiyel bir sorun var. Zamanla, evin eşi, kabul edilmek üzere hissetmeye başlayabilir. Durumu aldatmak ve kabul etmek yerine, bu duyguları konuşmak ve adil bir iş dağılımı ayarlamak önemlidir..

Çözüm

Bu problemi çözmeye yönelik ilk adım, her bir kimlerin yapılacağını ve ne yapacağını açık bir şekilde tartışmaktır. Gerekirse, işleri aşağıya yazın ve kimin hangi işleri yapacağını kabul edin. İş ortağının tercihlerini hesaba katmaya çalışın. Yemek yapmayı ve çim biçmekten nefret etmeyi seviyorlarsa, belki siz ikiniz ev işlerini değiştirebilirsin.

10 Ortak İlişki Problemleri ve Bunları Çözme

5. Cinsel Sorunlar

Sizinle benzer görüşlere ve kişiliğinize sahip biriyle evlenmeniz gerekirken, cinsel konular da önemlidir. Seks bir ilişkide duygusal bir bağ oluşturmaya yardımcı olur, bu yüzden iyi bir seks hayatına sahip olmanız önemlidir. Hem iş hem de aile sorumlulukları ile meşgul olsanız bile, birlikte vakit geçirmek için zaman ayırmanız gerekir..

Çözüm

Her zaman meşgulseniz, tarih gecenizi planlamak zorunda kalabilirsiniz. Biriniz ya da her ikisi de çok yorgun olabileceğinden, gece her zaman en iyi seçim olmayabilir. Belki öğleden sonrayı partnerinizle geçirirken çocukları bir hayvanat bahçesine götürmek için çocuk bakıcısını işe alabilirsiniz. Ayrıca işten önce zaman alabilir veya partnerinizle birlikte olmak için nap süresi boyunca.

Cinsel uyumluluk bir sorunsa, seks hayatında ne istediğine açık ol. Bir partner cinsel keşfe daha açık olsa da, birlikte deneyebileceğiniz daha küçük adımlar vardır. Yeni oyuncak, iç çamaşırı veya birlikte deneyebileceğiniz diğer öğeler için bir seks dükkanını ziyaret etmeyi düşünün. Ayrıca yeni bir yerde seks yapmayı deneyebilir veya romantik bir macera için bir otel odasını rezerve edebilirsiniz..

10 Ortak İlişki Problemleri ve Bunları Çözme

6. İlişkinin Öncelikli Olması

Yaygın bir sorun önceliklerdir. Bazen ortaklar ilişkilerinden önce iş veya başka hedefler yerleştirirler. Bu her zaman bir sorun olmasa da, bir iş ortağı ilişkiyi kendi önceliği olarak kabul ederse ve diğer kişi bunu yapmazsa sorunlara katılabilirsiniz. Eğer aşk hayatının güçlü devam etmesini istiyorsan, ikinizin de ilişkinizi büyük önceliklerinizden biri haline getirmeniz gerekiyor..

Çözüm

Zaman içinde, ilişkilerini öncelikli olarak bilinçlendirmeye çalışmadıklarında çiftlerin birbirinden ayrılması kolaydır. İlişkilendirmeye başladığınızda yaptığınız bazı şeyleri yaparak ilişkinizi güçlendirin. Geceleri geceye çıkın, partnerinize iltifat edin ve onlar için takdirinizi gösterin. Her gün eşinize söylemek için bir iltifat veya şükran ifadesi bulmaya çalışın. Partnerinizin takdir edilmesini sağlamak, onların sizin için önemli olduğunu bilmelerine yardımcı olacaktır.

10 Ortak İlişki Problemleri ve Bunları Çözme

7. Argümanlar

Her ilişkide sorun var. Ara sıra argümanlarınız yoksa, o zaman aslında partnerinizle açıkça konuşup iletişim kurmayacağınız anlamına gelebilir. Argümanlar normal olsa da, onların aşırı olmasına izin vermemeniz önemlidir. Çoğunlukla, çiftler tekrar tekrar aynı argümanı tekrarlar. Yapabilirsen, temel sorunu çöz ve devam et. Sorunu çözemezseniz, bunu unutmak ve argümanı kaydırmak için bilinçli bir karar vermeniz gerekebilir..

Çözüm

Tartışmada kurban olmadığınızı kabul edin. Nasıl tepki vereceğinizi ve nasıl tepki vereceğinizi seçmek sizin seçiminizdir. Tepki verme kararınıza karşı dürüst olun. Sadece geri ödeme mi istiyordun? Partnerinizin senin kadar acıtmasını mı istedin? Sadece diğer kişiyi incitmeyi düşünüyorsanız, o zaman stratejinizi değiştirmelisiniz. Bir argüman sadece karşılıklı olarak kabul edilebilir bir çözüm bulmak amacıyla yapılmalıdır. Siz veya eşiniz sadece tartışmak veya diğer kişiyi incitmek için tartışıyorsanız, o zaman ilişkinizi başarısızlığa uğratıyorsunuz demektir..

Bir noktada, siz veya eşinizin devam etmesi gerektiğini fark etmeniz gerekebilir. Aynı argümana ve aynı tepkilere sahip olursanız, o zaman bir şeyin değişmesi gerekir. Rahatlayın, oturun ve sorun hakkında sakin bir şekilde konuşun. Sadece bakış açınız için savaşmak yerine eşinizle uzlaşmaya çalışın. Uzlaşma veya özür dilemek kolay olmayabilir, ancak uzun vadede ilişkinize yardımcı olacaktır.

10 Ortak İlişki Problemleri ve Bunları Çözme

8. İşler

Bazı istatistikler on ilişkiden dokuzu başka biri yüzünden ayrıldığını gösteriyor. Bir aldatma ile kendinizi cezbedilmekten korunmanın yolları vardır, ancak bir olayın meydana gelmesinden sonra temizlik yapmak zor bir konu olabilir. Ne yazık ki, finansal sadakatsizlik, tek gecelik duruşlar, çevrimiçi ilişkiler ve duygusal sadakat ile modern yaşamda hile yapmanın daha da fazla yolu var..

Çözümler

Açık çözüm asla hile yapmamaktır. Eğer partneriniz daha önce aldattıysa, ilişkiniz için kuralları kabul etmeniz gerekebilir. Eşinizle tekrar tekrar bu hatayı nasıl durduracağı hakkında konuşun. Karşı cinsle arkadaş olmayı bırakmaya istekli mi? Nerede olacaklarını ve kim olduğunu bilmene izin vermeye daha açıklar mı? İş ortağınız değişiklik yapmak istemiyorsa, ilişkiyi gerçekleştirmeye gerçekten adamış olmayabilirler - devam etmeniz gerekebilir..

Kendinizi aldatmaktan kaçınmak için de harekete geçebilirsiniz. Asla hile yapmayı planlamıyor olsanız da, gerçekleşebilecek çok fazla ayarlamalar vardır. Eski bir aleve uzanmak veya çevrimiçi bir lise arkadaşıyla konuşmak, partnerinizde hile yapmaya dönüşebilir. Kendinizi her türlü cazibeden uzak tutun ve sadık kalmak için irademize güvenmek zorunda kalmayacaksınız..

10 Ortak İlişki Problemleri ve Bunları Çözme

9. Sıkıntı

Yıllarca veya on yıllarca birlikte olduktan sonra can sıkıntısı oldukça yaygın bir şikayettir. Onu eşinize kabul etmek istemezseniz, seks hayatınız veya romantizminiz bayatmış olabilir. Neyse ki, bu sorunu çözebileceğin yollar var..

Çözümler

İşe biraz heyecan kat! Yeni iç çamaşırı al ya da hafta sonu kaçamağı planla. Ortağınızla ilişkinizden ne istediğiniz hakkında konuşun. Nasıl konuştuğunuz konusunda nazik olun, ancak bazı romantizm veya heyecan için arzunuzu ifade ettiğinizden emin olun. Belki de ortağınla oynayabiliyorsun. Yeni insanlarınızda partneriniz sizi bir bardan alabilir ve tanıştığınız gibi sizinle flört edebilir. Yaratıcı ol!

10 Ortak İlişki Problemleri ve Bunları Çözme

10. Farklı İnançlarınız Var

Birçok partner farklı dinlere, politik inançlara ve ideolojilere sahip olan evlenmeye başlar. Sizden büyük ölçüde farklı biriyle çıkmak kolay olmasa da, bu mümkün.

Çözümler

Yine iletişim anahtardır. Ortağınızla açık olun ve nasıl hissettiğiniz hakkında konuşun. İş ortağınızın inançlarına daima saygılı olduğunuzdan emin olun. Onların inançlarını veya görüşlerini paylaşamayacak olsanız da, buna inanırlar. İnançlarına saygı duy ve duygularını dinle. Evlenmeyi planlıyorsanız, farklı inançlarınızın gelecekte nasıl bir rol oynayacağından emin olun. Çocuklarınızı kilisenizde mi yoksa onunla mı yetiştireceksiniz? Hangi kilisede evleneceksin? Gelecekte bir sorun haline gelmeden bu sorunları şimdi tartışın.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 2 =